2011 Liepos 04

Lietuvos įmonės į Olandiją keliasi dėl palankios mokesčių sistemos

veidas.lt

 

"Veido" archyvas

 

Pirmąjį šių metų ketvirtį mūsų šalies verslininkai daugiausia investavo Latvijoje (44,7 mln. litų) ir Olandijoje (40,5 mln. litų), tačiau pagal šiuo metu sukauptas mūsiškių investicijas Olandijai niekas neprilygsta – 1,51 mlrd. litų, arba 28,8 proc. visų investicijų užsienio valstybėse.

“Olandija ir lietuviams, ir kitiems investuotojams yra labai patraukli valstybė dėl mokesčių. Mūsų kompanijos ten steigia turto valdymo bendroves, kurios prižiūri įmones kitose šalyse, pavyzdžiui, Baltarusijoje. Taip sutaupoma daug pinigų”, – sako Investuotojų forumo mokesčių grupės vadovas Kęstutis Lisauskas.

Analitikai pastebi, kad Lietuvos verslininkai Olandiją atrado po naktinio mokesčių perversmo 2008-ųjų pabaigoje.

2009 metais Lietuvos verslas daugiausia investavo Olandijoje – 1,16 mlrd. litų, arba 20 proc. visų investicijų.

Pernai Olandija irgi pateko į šalių, kur daugiausia investavo lietuviai, trejetuką.

Dalį stambiųjų verslininkų įkvėpė ir “Vilniaus prekybos” sprendimas iškelti dalies įmonių valdymą į šią šalį. Pavyzdžiui, 49 proc. “Akropolis Group” akcijų valdo Nyderlandų bendrovė “Akropolis Real Estate”.

Mūsų šalies verslininkus vilioja stabili Olandijos mokesčių sistema, didesnė galimybė išvengti dvigubo apmokestinimo. Čia turto valdymo kompanijas įsteigė prekybos, gamybos, transporto įmonės.

Lietuviai Olandijoje yra investavę į profesinę, mokslinę ir techninę veiklą (1 mlrd. litų), didmeninę ir mažmeninę prekybą (159,95 mln. litų), nekilnojamojo turto operacijas (309 mln. litų).

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...