2011 Liepos 25

Lietuvos įmonė sukūrė unikalų robotą-reklamos stendą

veidas.lt

technologijos.lt

Lietuvos reklamos gamybos įmonė sukūrė unikalų patentuotą robotą – reklamos stendą, kuris tam tikroje erdvėje juda naudojant jutiklius, o esant dideliam žmonių srautui yra valdomas nuotoliniu būdu. „Pirmoji žmonių reakcija buvo įspūdinga“, – teigė Andrius Ramanauskas, stendą sukūrusios UAB „2bas“ vadybininkas. – Robotas debiutavo „Litexpo“ rūmuose vykusioje parodoje, kurioje lankytojai jį lietė, vaikai su juo ir žaidė, manydami, kad jis tarsi turi „šeštąjį“ jausmą. Daugelis sustojo prie stendo nusifotografuoti“.

Tiesa, analogišką gaminį sukurti bandę ir konkurentai iš Vokietijos, bet Europos patentas suteiktas lietuviškam gaminiui. Kūrėjai teigia, kad konkurentai Vokietijoje kūrę panašų gaminį pavėlavo ir nesugebėjo savo idėjos įgyvendinti. „Esame patys maloniai nustebinti aplinkinių reakcija į šį mielą kūrinį bei didžiuojamės jo funkcionalumu“, – teigė įmonės atstovas.

Robotas gali įgauti įvairiausias formas – nuo didelio bato iki važinėjančio ekrano, akvariumo, laikraščių pardavėjo ar gaiviųjų gėrimų automato. Jo veikimo principas yra labai panašus į vis populiarėjančius robotus, dulkių siurblius, o be papildomo įkrovimo elektros baterijos tiekia energiją visą dieną. Atsižvelgiant į užsakovų pageidavimus, ant judančios dalies yra montuojamas reklaminis stendas, televizorius, akvariumas, LED apšvietimas. Stende esantys jutikliai aptinka artėjančias kliūtis, todėl stendas nesusiduria nei su žmonėmis, nei su aplinkos daiktais. Vienintelė rimta dilema, kurią sprendžia stendo kūrėjai, kaip padaryti robotą visiškai autonomišką didelių susibūrimų vietose. Pakankamai tuščioje erdvėje kliūčių jutikliai veikia nepriekaištingai, tačiau robotas „pasimeta“ tada, kai aplink jį daug žmonių, kuriuos jis traktuoja kaip kliūtis. Artimiausiu metu įmonė, pasitelkusi užsienio partnerius, ketina pradėti roboto masinę gamybą ir eksportą į įvairias Europos Sąjungos šalis.

 

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...