2010 Lapkričio 10

Pinigai

Lietuvos gydymo įstaigų nuostolius mažins sutaupyto rezervo lėšos

veidas.lt

Lietuvos gydymo įstaigos, per ekonomikos ir finansų krizę netekusios dalies finansavimo, daugiau finansinės paspirties gaus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pasiūlymui tam tikslui naudoti ir rezervo lėšas.

“Sveikatos paslaugų kainos yra prilygintos balams. Anksčiau vienas balas atitiko vieną litą, tačiau dėl sunkmečio santykis buvo sumažintas ir dabar yra 89 centai. Dabar norima atstatyti tą nukritusią balo vertę, todėl yra koreguojama rezervo panaudojimo nuostata, kad būtų galimybė

įstaigoms už paslaugas gauti adekvatų finansavimą”, – BNS sakė Sveikatos apsaugos ministerijos Strateginio planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Laima Vaičiulienė.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervą valdo Valstybinė ligonių kasa.

Valstybinės ligonių kasos atstovas spaudai Kazys Šilėnas BNS sakė negalintis pasakyti, koks šiais metais yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo dydis.

Anot jo, rezervas turi būti ne didesnis kaip 10 proc. metinės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto pajamų sumos, kuri šiemet yra nustatyta 4,005 mlrd. litų. BNS skaičiavimu, tokiu atveju rezervas būtų 400,5 mln. litų.

Rezervo lėšos, kaip numatyta teisės aktuose, laikomos bankuose, investuojamos į Vyriausybės vertybinius popierius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...