2011 Vasario 22

Energetika

Lietuvos energetikai – už dujų terminalą Latvijoje

veidas.lt

Lietuvos energetikai teigia, kad kurti suskystintųjų dujų terminalą su latviais yra pigiausias variantas Lietuvai.

Dienraštis “Lietuvos rytas” rašo, kad buvęs Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) vadovas Vidmantas Jankauskas stebisi Energetikos ministerijos užsispyrimu.

“Neapsimoka kiekvienai šaliai turėti po savo terminalą. Tai nenaudinga. Latviai turi visą infrastruktūrą, jie siūlo veikti kartu. Akivaizdu, kad tai – geresnis variantas negu statyti Lietuvoje ir investuoti 700 milijonų litų”, – kalbėjo V.Jankauskas.

Anot jo, ekonominiai skaičiavimai turi būti svarbesni už principus.

Teigiama, kad Latvijos projektas būtų naudingesnis ir politiniu požiūriu. Estija turi jungtis su Suomija, Lietuva stato elektros tiltą į Švediją, bus tiesiamas dujotiekis į Lenkiją.

“Komerciniu požiūriu jis Baltijos šalims būtų tinkamiausias. Latviai pajėgūs pastatyti terminalą, nes jie jau turi tokios patirties, gaus ES paramą. Be to, reikės mažiau investicijų”, – vardijo privalumus akademikas Jurgis Vilemas.

Jeigu latvių terminalas bus paskelbtas regioniniu, jis gaus ES paramą. Be to, latviai turi dujų saugyklą Inčiukalnyje, iš kurio Lietuva pumpuoja dujas, kai jų prireikia. Praplėtus jį, investicijos būtų kur kas mažesnės nei į naująjį terminalą.

Skaičiuojama, kad išplėtus Inčiukalnio saugyklą, joje būtų galima laikyti 3,2 mlrd. kubinių metrų dujų. Dabar -2,3 mlrd. kubinių metrų.

Nuosavo dujų terminalo statybą Lietuvoje palaiko ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...