2014 Sausio 24

Lietuvos emigrantų svarbiausias tikslas – padėti savo šeimoms

veidas.lt


69 proc. Lietuvos emigrantų Didžiojoje Britanijoje siunčia pinigus į Lietuvą tam, kad padėtų savo šeimoms. Savo šeimas Lietuvoje pinigais taip pat remia net 67 proc. užsienin išvykusių mokytis studentų. Tai atskleidė „TransferGo“ 2013 m. pab. atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausta 450 į Didžiąją Britaniją emigravusių lietuvių.
Emigrantai paramai dažniausiai (55 proc.) uždirba dirbdami žemos kvalifikacijos reikalaujančius darbus statybų, maisto apdirbimo ir gamybos pramonės, transporto ir logistikos sektoriuose, taip pat dirbdami valytojų, sandėlinikų, kambarinių (namų tvarkytojų) darbus. Apie 30 proc. jų dirba IT, finansų, sveikatos apsaugos sektoriuose, taip pat architektų ir inžinierių, vadybininkų, pardavėjų ir biuro darbuotojų darbus.
Dauguma apklaustųjų – 69 proc. – siunčia pinigus kartą per mėn., penktadalis (20 proc.) – du kartus per mėn., o 11 proc. – tris ir daugiau kartų per mėn.
Vidutinė mėnesinė tarptautinės perlaidos suma 2013 m. siekė apie 1 200 Lt. Kiek daugiau, nei įprastai, emigrantai savo  šeimoms siuntė prieš Kalėdas.
3 atvejais iš 4 paramą siunčiantieji lietuviai yra ne vieninteliai savo šeimos emigrantai Didžiojoje Britanijoje.
„Džiaugiamės, kad galime padėti savo žemiečiams remti jų šeimas. Matome, kad jų nuolat pervedamos sumos nėra labai didelės, todėl suprantame, kaip jiems svarbu tai, kad kas mėnesį siųsdami paramą su „TransferGo“ vidutiniškai sutaupo apie 80 Lt. palyginti su bankų paslaugų įkainiais. Be to tai, jog turime banko sąskaitas abejose šalyse – Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje, mums labai dažnai leidžia įvykdyti perlaidą daug greičiau, nei komunikuoja mūsų „kitos darbo dienos“ pažadas.“ – teigia D.Dvilinskas, „TransferGo“ direktorius.
Tyrimas taip pat atskleidė, kad 98 proc. respondentų rekomenduotų „TransferGo“, o 67 proc. lietuvių tai jau padarė.
Norint pasinaudoti „TransferGo“ tarptautinių pervedimų paslaugomis reikia užsiregistruoti įmonės interneto svetainėje nurodant savo asmens duomenis, sąskaitos numerį ir gavėjo sąskaitos numerį. Šiuo metu „TransferGo“ teikia tarptautinių pervedimų paslaugas Europos ekonominėje bendrijoje 21 kryptimi, įskaitant tokias svarbiausias lietuvių emigracijos kryptis kaip Ispaniją, Airiją, Kiprą ir kt.
Iš viso „TransferGo“ tarptautinių pervedimų paslaugomis jau pasinaudojo beveik 20 tūkst. vartotojų, kurių pervedimų bendra suma viršijo  34 mln. Lt, o naudodamiesi šiomis paslaugomis kartu sutaupė daugiau nei 2 mln. Lt tarptautinio pavedimo mokesčio, palyginti su įprastais tarptautinio pavedimo, daromo per banką, perlaidos ir valiutos konvertavimo mokesčiais.
Apklausoje dalyvavo 69 proc. respondentų, kurių amžius nuo 18 m. iki 29 m., 22 proc. tų, kurių amžius svyravo nuo 30 m. iki 39 m. ir 9 proc. – 40 m. ar vyresnių. 50 proc. apklaustųjų gyvena Didžiojoje Britanijoje daugiau nei trejus metus ir tik 13 proc. čia naujokai, atvykę mažiau nei prieš pusmetį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...