2011 Lapkričio 29

Lietuvos dviračių kroso meistrai įgijo naujos patirties Belgijoje

veidas.lt


Belgijoje, Koksijde mieste buvo surengtas dviračių kroso Pasaulio taurės etapas, kuriame dalyvavo ir sportininkai iš Lietuvos. „DPA Cyclo-cross“ komandą atstovaujantis Domas Manikas amžiaus grupėje iki 23 metų finišavo 65-tas, o tuo tarpu Žygimantas Baikštys jaunimo grupėje užėmė 60-tą vietą.

Komandos treneris Arvis Piziks komandos pasirodymą šiose varžybose įvertino kaip gerą patirtį ir džiaugėsi, kad komanda išbandė Koksijde trasą, kurioje kitų metų sausio mėnesį vyks dviračių kroso Pasaulio čempionatas. „Tai buvo puiki repeticija prieš Pasaulio čempionatą, nes išbandėme trasą ir pamatėme jos specifiką. Dviratininkams ypatingai naudinga buvo savo „kailiu“ pajusti, ką reiškia važiuoti smėliu. Tokia trasa reikalauja specialios vairavimo technikos, nes sportininkui reikia dažnai lipti nuo dviračio ir tenka gerai paplušėti“, – pabrėžia Arvis Piziks. Legendinio Latvijos trenerio nuomone, šiame etape dalyvavo dauguma stipriausių dviračių kroso meistrų. Tuo tarpu „DPA Cyclo-cross“ komanda sparčiai tobulėja, tačiau jai dar viskas priešakyje, nes laukia daug sunkaus darbo.

Pirmoji profesionali Baltijos šalių dviračių kroso komandą „DPA cyclo-cross” įkurta  tarptautinės informacinių technologijų kompanijos „DPA” ir vieno geriausių Latvijos dviratininkų Arvis Piziks iniciatyva. „DPA Lietuva“ vadovas Laurynas Truncė teigia, kad profesionalios komandos sukūrimas yra tik pirmas žingsnis siekiant aukštesnių tikslų. Vienas iš jų – sukurti sistemą ir sąlygas plėtoti šio tipo dviračių sportą Baltijos šalyse.

Kitas Pasaulio taurės etapas taip pat vyks Belgijoje, gruodžio 18dieną.

Apie dviračių krosą:

Dviračių krosas (angl. „Cyclo – cross”) – tai sporto šaka, kurioje lenktyniaujama atvirose erdvėse įveikiant natūralias gamtines arba dirbtines kliūtis, pavyzdžiui: barjerus, rąstus ir t.t. Ši sporto šaka Lietuvoje nėra plačiai kultivuojama, tačiau plačiai paplitusi visame pasaulyje,  o ypač Vakarų Europos šalyse. Didžiausiais šios dviračių sporto šakos entuziastais yra laikomi olandai ir belgai, todėl prestižiškiausios ir seniausios dviračių kroso varžybos yra rengiamos šiose šalyse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...