2011 Vasario 03

Verslas

“Lietuvos dujos” nepatenkintos būsima pertvarka

veidas.lt

Vyriausybei trečiadienį uždegus “žalią šviesą” dujų sektoriaus pertvarkai, numatomu įmonės skaidymu nepatenkinta bendrovė “Lietuvos dujos” kaltina energetikos ministrą politikavimu, o visą reformą vadina viešųjų ryšių kampanija. Be to, abejoja, ar iš pertvarkos bus naudos.

“Dėl reformos – taip, kaip ji siūloma, neturint jokių prielaidų, kurios iš tikrųjų galėtų duoti naudą vartotojams , tokiu būdu kokiu siūloma ta reforma yra netinkama, jinai nesavalaikė ir norint ją paruošti tam reikia tiesiog daugiau laiko”, – LTV “Panoramai” sakė “Lietuvos dujų”

generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius.

Anot jo, bendrovės išskaidymui reikės papildomų investicijų ir gerokai pasukti galvą, kaip tai atlikti, kad nenukentėtų daugiau kaip pusė milijono gamtinių dujų vartotojų. “Lietuvos dujų” vadovas neigia ir energetikos ministro lūkesčius, esą po išskaidymo vartotojams dujos pigs.

Vyriausybė planuoja įstatymu įteisinti pereinamąjį išskaidymo laikotarpį, kuris pagal dabar siūlomą variantą turėtų trukti šiek tiek daugiau kaip metus.

Pertvarką įteisinantys įstatymų projektai iš Vyriausybės keliauja į Seimą. Jiems ministrų kabinetas pritarė trečiadienį.

Iš trijų galimų ES energetikos direktyvos trečiojo paketo įgyvendinimo modelių pasirinkusi griežčiausią – nuosavybės atskyrimo būdą – Vyriausybė žada vietoj dabartinės “Lietuvos dujų” bendrovės įkurti dvi. Viena iš jų valdytų dujų stambiuosius – perdavimo, kita smulkiuosius skirstymo dujotiekius. Esą atskyrus šiuos dujotiekius, dujų rinkoje išaugtų konkurencija ir mažėtų “Gazprom” monopolija Lietuvoje. Mat Vyriausybė po pertvarkos stambiųjų dujotiekių kontrolę perimtų savo žinion.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...