2013 Spalio 04

Lietuvos 2003-iųjų rinktinė sumaltų į miltus 2013-ųjų rinktinę?

veidas.lt


Ar tikrai šių metų Lietuvos krepšinio rinktinė neprilygtų 2003-iųjų, kaip pareiškė vienas sporto specialistas? Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas sako, kad toks lyginimas – absoliučiai subjektyvus, nes tikrai objektyvus nebent vienas rodiklis: anoji užėmė pirmą, o ši – antrą vietą.
Vis dėlto jei lyginsime čempionatų statistiką, dabartinė krepšinio karta, ko gero, tikrai gautų į kaulus nuo anuometės. Tačiau, pasak M.Balčiūno, reikia turėti omeny, kad 2003 m. čempionatas vyko priešolimpiniais, o šis – poolimpiniais metais. Prieš olimpines žaidynes į čempionatą paprastai suvažiuoja visas žvaigždynas, o dabartiniame skaičiuota, kad nedalyvavo apie 40–50 labai gerų žaidėjų. Todėl ir komandų pajėgumas išsilygino: pagal vienus rodiklius viena komanda pirma, pagal kitus – jau šešiolikta, todėl ir staigmenų tiek buvo – turkai, rusai, graikai net į ketvirtfinalį nepateko, nors jiems vos ne medaliai buvo kabinami. Be to, 2003 m. čempionate dalyvavo šešiolika, o dabar – 24 komandos, o kuo mažiau komandų, tuo čempionatas stipresnis. Dabar žaista ir trečdaliu daugiau rungtynių, tai taip pat darė įtaką statistiniams rodikliams.
„Iš tiesų didžiuojamės abiem rinktinėmis. O dabar reikia džiaugtis ir žiūrėti į priekį. Turime labai perspektyvią ateities komandą, kuri dar ne vieną kartą džiugins tautą“, – prognozuoja M.Balčiūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...