2016 Spalio 23

Seimo rinkimai 2016

Lietuvoje vyksta rinkimai (atnaujinama)

veidas.lt

BFL nuotr.

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.

Paprastai vienmandatėse apygardose išrenkamas 71 parlamento narys, bet šiemet 3 politikai laimėjo jau pirmame ture. Surinkę daugiau nei pusę rinkėjų balsų Seimo nario mandatą jau užsitikrino du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai Leonardas Talmontas ir Česlavas Olševskis bei konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė.

Iš viso Seime yra 141 vieta, iš jų 70 Seimo narių buvo išrinkta daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal partijų sąrašus. Sekmadienį balsuojama už vieną iš dviejų kandidatų. Rinkimų apylinkės atsidaro 7 valandą ryto ir užsidaro 20 valandą vakaro. Išankstinio balavimo metu jau balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų. Tai sudaro 2,88 proc. visų rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sekmadienį 14 val. jau buvo balsavę 20,3 proc. rinkėjų. Dar 5,95 proc. rinkėjų balsavo iš anksto. Policijos departamento pateiktais duomenimis, iki 15 val. gauti 9 pranešimai apie galimus pažeidimus, tačiau ikiteisminių tyrimų nepradėta.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...