2010 Lapkričio 30

Darbo rinka

Lietuvoje tirpsta imigrantų gretos

veidas.lt

Prieš trejetą metų itin dideli imigrantų srautai į Lietuvą šiemet  susitraukė perpus. Statistikos departamento duomenimis, spalio mėnesį atvykimą į Lietuvą deklaravo 475 asmenys. Tuo tarpu per visus šiuos metus į Lietuvą imigravo 3,9 tūkst. žmonių, o tai 1,8 tūkst. mažiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį ir perpus mažiau nei 2008-aisiais.

Pasak Lietuvos socialinių tyrimų instituto Etninių tyrimų centro jaunesniojo mokslo darbuotojo Karolio Žibo, pagrindinės galimos imigracijos mažėjimo priežastys – drastiškai sumažėjęs darbo imigrantų ir sugrįžtančių lietuvių skaičius.

“Ekonominės krizė stipriai sumažino darbo imigracijos srautus. 2008 m. Lietuvoje užsieniečiams buvo išduota 7719 leidimų dirbti, o 2009 m. jų tebuvo 2239. Kitų imigrantų grupių srautai išlieka panašūs – apie 70 proc. jų sudaro Lietuvos piliečiai, apie 20–30 proc. trečiųjų šalių piliečiai ir 4–5 proc. Europos Sąjungos piliečiai”, – dėsto K.Žibas.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, per devynis šių metų mėnesius užsieniečiams išduota dar mažiau  – vos 1200 leidimų dirbti Lietuvoje (daugiausia krovininių vilkikų vairuotojams). Migracijos departamento duomenimis, šiuo metu daugiausiai laikinų leidimų gyventi Lietuvoje turi Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos piliečiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jonė Jonė rašo:

    Pirmiausia šalis turėtų pasirūpinti savo žmonėmis. Reikia kelti vadybos kultūrą, įstatymais labiau reguliuoti išdarbinimą ir darbuotojų kaitą darbuose. Neturėtų būti vadovų su kunigaikštukų nuostatomis. Jie turi sugebėti motyvuoti savo darbuotojus. Todėl reikalingos ten kur įmanoma atestacijos vadovams. Turėtų būti baudžiamas išėdimas iš darbo(mobingas), rengiamos programos išėstam darbuotojui suteikiančios galimybę reabilituotis. Turi būti mūsų žmonių grąžinimo iš užsienio programos. Imigrantai aktyviau negu mūsiškiai reaguos į vadovų menką kompetenciją.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...