2010 Spalio 13

Tyrimas

Lietuvoje produktyviausios biotechnologijų, chemijos ir mobiliojo ryšio bendrovės

veidas.lt

Tarptautinė personalo vertinimo metodikų ir tyrimų bendrovė “Profiles International” pirmą kartą atliko tyrimą, leidusį išrinkti produktyviausias bendroves Baltijos šalyse. Tyrėjai vertino apie 30-yje sričių veikiančias įmones, iš jų vienuolikoje sričių pirmauja Lietuvos bendrovės.

Produktyviausiųjų Baltijos regiono įmonių sąraše išsiskiria Lietuvos įmonės “Sicor Biotech” (medicina ir farmacija − biotechnologijos), UAB “Mestilla” (chemijos pramonė), “Tele2″ (IT ir telekomunikacijos) ir “Neste Lietuva” (degalinės), produktyvumu žymiai pralenkusios artimiausius savo sektorių varžovus.

Bendrovių produktyvumas buvo vertinamas lyginant įmonės pajamas ir darbuotojų skaičių. Įvertinę beveik pusantro tūkstančio Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonių, turinčių daugiau kaip pusę milijono darbuotojų, tyrėjai ne tik sudarė produktyviausių bendrovių sąrašą, bet ir išskyrė svarbiausius veiksnius produktyvumui užtikrinti.

“Galime įvardyti tris svarbiausius bruožus, būdingus dideliu produktyvumu pasižyminčioms įmonėms. Tai pažangiai organizuota veikla, efektyvūs vadovai ir veiksmingai pasitelkiami darbuotojai. − sako Airida Zavadskė, “Profiles International” vadovė Baltijos šalims. − Efektyvumas prasideda aiškia įmonės strategija. Ji tinkamai perduodama visai organizacijai, kurioje kiekvienas darbuotojas suvokia savo pareigas ir tikslus bei žino, kas, kaip ir kada turi būti padaryta. Kalbant paprastai, produktyviausios Baltijos šalyse įmonės padaro daugiau pasitelkdamos mažiau darbuotojų”, − teigia tyrėja.

Pasak A. Zavadskės, didelės įtakos produktyvumui turi tiek bendrovės žmogiškųjų išteklių, tiek veiklos procesų valdymas. “Pažvelkime į savo sektoriuose ypač išsiskyrusias įmones. Pavyzdžiui, “Sicor Biotech” garsėja inovacijomis ir technologine pažanga. Savo ruožtu, “Tele2″ verslo modelis grindžiamas aukštu efektyvumu: bendrovės produktyvumas ypač išsiskiria sektoriuje ir žymiai kilsteli jo vidurkį, o šio rezultato bendrovė pasiekia su mažesniais žmogiškaisiais ištekliais lyginant net su tomis pačiomis bendrovėmis Latvijoje ar Estijoje”, – sakė A. Zavadskė.

Kaip atskleidė tyrimas, visose trijose šalyse įmonių produktyvumo vidurkis yra panašus, tačiau kai kuriuose sektoriuose atskirų valstybių įmonės yra gerokai pranašesnės. Be jau minėtų biotechnologijų, chemijos, ITT sektorių, kuriuose Lietuvos bendrovės yra neginčijamos lyderės, mūsų šalis pirmauja ir mažmeninės prekybos, draudimo bei bankų srityse. Žemės ūkio bei transporto sektoriuose akivaizdžiai dominuoja Lietuvos ir Latvijos įmonės, tuo tarpu Estijos bendrovės pirmauja gamyboje ir ypač tekstilės gamyboje. Statybos ir nekilnojamojo turto, medienos, automobilių pardavimo srities lyderės yra Latvijos ir Estijos įmonės, o lietuviškos šių sektorių bendrovės nuo jų gerokai atsilieka.

Pagal bendrą produktyviausių įmonių skaičių Lietuva ir Latvija turi po 11 sričių lyderių, Estijoje veikia 7 savo srityse produktyviausiomis pripažintos bendrovės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...