2011 Lapkričio 26

Lietuvoje populiarėja komiksai

veidas.lt

Anksčiau tik pavienių entuziastų palaikoma komiksų kultūra Lietuvoje pamažu įgauna pagreitį. Vasaros pabaigoje Vilniuje įvyko gausaus susidomėjimo sulaukęs komiksų vakaras „Comics in the Air“, jo metu surinktos lėšos padėjo įkurti komiksų kultūros sklaida užsiimančią viešąją įstaigą „Kitokia grafika“.

Rugsėjį Vilniuje atidaryta pirmoji tarptautinė komiksų paroda, taip pat surengtas aukcionas. O spalio pabaigoje sostinės knygyne „Mint Vinetu“ atidaryta pirmoji Lietuvoje komiksų skaitykla, kurioje galima rasti komiksų lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis.

„Esame atradę daug įdomių komiksų, grafinių novelių, kurios padarė didelį įspūdį. Matome spragą Lietuvoje, siekiame, kad daugiau žmonių atrastų komiksus ir galbūt pakeistų savo požiūrį ar bent turėtų progą suabejoti Lietuvoje egzistuojančiais stereotipais apie komiksus“, – apie veiklos tikslus pasakoja vienas „Kitokios grafikos“ steigėjų Arnoldas Blumbergas.

Šiuo metu septynis komiksus piešiančius ar šiuo žanru besidominčius žmones vienijanti viešoji įstaiga ateityje planuoja pradėti leisti lietuvišką komiksų žurnalą, o kitų metų pavasarį vyksiančioje knygų mugėje pristatyti į lietuvių kalbą išverstas populiarias komiksų knygas: Marjanos Satrapi „Persepolį“ ir Arto Spiegelmano „Maus“.

Priminsime, kad pasaulyje komiksų kultūra labiausiai paplitusi JAV, Japonijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Komiksai dažnai turi socialinę potekstę, skirti suaugusiems, o ne vaikams, kaip įprasta manyti Lietuvoje. Iš kaimyninių šalių didesne komiksų sklaida gali pasigirti latviai, leidžiantys tarptautinį komiksų žurnalą „Kuš“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. lukas lukas rašo:

    paistalai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...