2010 Kovo 01

Abortai

Lietuvoje mažėja abortų

veidas.lt

Aktyvus visuomenės informavimas apie abortų žalą ir kontracepcijos priemonių prieinamumas, regis, ima duoti vaisių. Per pastaruosius dešimt metų abortų šalyje sumažėjo daugiau kaip dvigubai: 1997 m. jų registruota net 30,5 tūkst., o 2008-aisiais – tik 14,2 tūkst.

Savaiminiai abortai dabar sudaro penktadalį visų abortų skaičiaus, o nėštumo nutraukimai moteriai pageidaujant – net 62,5 proc. Jei ne šie abortai, šalyje būtų gimę beveik trečdaliu daugiau vaikų.

Tik vos vienam procentui moterų vaisius pašalinimas dėl sveikatos sutrikimų. Dažniausiai abortą atlikti apsiprendžia 20–29 metų moterys. Statistikos departamento duomenimis, per metus vidutiniškai tūkstantis abortų atliekama merginoms iki 19 metų.

Tarp Europos šalių Lietuva pagal atliekamų abortų skaičių vidutiniokė, tokia pat kaip Prancūzija, Anglija, Čekija, Slovakija, Skandinavijos šalys. Mažiausia abortų – iki 5 proc. gimimų – atliekama Portugalijoje, Lenkijoje, Austrijoje ir Bosnijoje. Tuo tarpu Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje padėtis katastrofiškiausia – čia dešimčiai gimimų tenka 13 abortų.

Priminsime, kad šiuo metu abortai legalizuoti 54 pasaulio šalyse, kuriose gyvena 61 proc. pasaulio gyventojų. Šiose šalyse kasmet atliekama apie 22 mln. legalių abortų ir panašiai tiek pat nelegalių.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...