2010 Gruodžio 20

Tyrimas

Lietuvoje gyventojams tenka daugiau policininkų nei vidutiniškai Europoje

veidas.lt

Lietuvoje pagal gyventojų skaičių policininkų yra gerokai daugiau nei vidutiniškai Europoje – pagal šį rodiklį šalis žemyne yra trečioje vietoje.

Lietuvoje yra 20 tūkst. policininkų ir 10 tūkst. privataus sektoriaus apsaugininkų. Tokie šių metų duomenys pateikti Europos valstybių saugos tarnybų konfederacijos (CoESS) studijoje.

Privačių apsaugos bendrovių darbuotojų skaičius 10 tūkst. gyventojų mūsų šalyje yra panašiai toks pat, kaip vidutiniškai Europoje, tuo metu policijos personalo 10 tūkst. gyventojų yra kone dukart daugiau nei Europos šalių vidurkis: Lietuvoje 10 tūkst. gyventojų tenka apie 60 policininkų, vidutiniškai Europoje – apie 36.

Estijoje, Latvijoje policininkų pagal gyventojų skaičių irgi daugiau nei vidutiniškai Europoje – atitinkamai 45 ir 47 jų tenka 10 tūkst. gyventojų. Tuo metu kaimyninėje Lenkijoje minėtam skaičiui gyventojų tenka apie 26 policininkus.

Santykinai mažiausiai policininkų yra Suomijoje (beveik 15 jų čia tenka 10 tūkst. gyventojų), Norvegijoje (17,5), Danijoje (apie 18), Švedijoje ir Šveicarijoje (per 20). Santykinai daugiausiai policijos pareigūnų – Italijoje ir Bulgarijoje (atitinkamai 70 ir 62 policininkai 10 tūkst. gyventojų).

Studijoje apibendrinami 34 Europos šalių duomenys – 27 Europos Sąjungos šalių bei Kroatijos, Norvegijos, Serbijos, Turkijos, Šveicarijos, Bosnijos ir Hercogovinos bei Mokedonijos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...