2010 Gruodžio 08

šeima

Lietuvoje gimsta vis daugiau dvynukų ir trynukų

veidas.lt

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje kasmet gimsta vis daugiau dvynukų ir trynukų. Tarkime, 2000 m. gimė 337 poros dvynukų ir šeši trejetukai, o 2009 m. pasaulį išvydo net 462 poros dvynukų ir 19 šeimų susilaukė trynukų.

Tam, kad vienu metu užsimezga kelios gyvybės, įtakos turi paveldimumas, tačiau 15–17 proc. daugiavaisių nėštumų yra nevaisingumo gydymo taikant pagalbinius apvaisinimo metodus rezultatas. “Kiekviena nevaisinga pora ir gydytojas nori, kad procedūra, kuri yra brangi, būtų sėkminga. Todėl į gimdą įsodinami keli embrionai. Jeigu jie visi įsitvirtina ir sėkmingai vystosi, gimsta dvynukai arba trynukai”, – paaiškina KMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė Rūta Nadišauskienė ir priduria, kad gydytojams daugiavaisis nėštumas – didelis iššūkis. Mat padidėja priešlaikinio gimimo, priešlaikinio vaisiaus vandenų nutekėjimo, vaisiaus augimo atsilikimo rizika. Gali būti, kad keli embrionai turės vieną placentą ir dvi vaisiaus vandenų ertmes.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...