2014 Gegužės 19

Lietuvoje dingsta šimtai vaikų

veidas.lt


Kas dvi minutes pranešama apie Europoje pradingusį vaiką. Per metus šis skaičius pasiekia apie 250 tūkst. 2013 m. Lietuvoje pranešta apie 1375 vaikų dingimą, o oficialiai paieška buvo paskelbta dėl 769 nepilnamečių.

Gegužės 25-ąją minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena, į dangų leidžiami žydri balionai ir dalijamos neužmirštuolės, prisimenant šią skaudžią problemą.
“Apie pradingusius iš asocialių šeimų ar netgi globos namų vaikus dažnai nesužinome. Į policiją nesikreipiama, niekas nenori turėti nemalonumų. Juolab jei vaikas dingsta ne pirmą kartą – esą pabėgo, pats atsiras”, – pasakoja Dingusių žmonių šeimų paramos centro (DŽŠPC) direktorė Natalija Kurčinskaja.
Taigi problema yra kur kas rimtesnė, nei rodo policijos pateikiama statistika. Galima tik guostis, kad didžioji dalis dingusių vaikų randami arba atsiranda patys. Pernai iš visų dingusių 1784 žmonių vaikai sudarė 43 proc., didesniąją jų dalį tradiciškai sudaro mergaitės.

Įsitraukia į nusikalstamą veiką
Europoje didžiausia dalis nepilnamečių pradingėlių – bėgliai iš namų, toliau pagal gausumą eina vieno iš tėvų surengtas pagrobimas, o nusikaltėlių pagrobimai, norint išnaudoti nepilnamečius ar pareikalauti išpirkos, sudaro nedidelę dalį, vos keletą procentų visų atvejų.
Kaip teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, tos pačios tendencijos būdingos ir Lietuvai. Kita vertus, dažnas nepilnametis iš namų pabėga pats ir imasi nusikalstamos veikos arba elgetauja.
“Jie dažniausiai būna prižiūrimi kokio nors nusikaltėlių grupuotės nario, turi konkrečius planus, tarkim, kiek reikia pavogti iš parduotuvės. Vaikai taip pat būna įtraukiami ir į narkotikų platinimą, net prie jų pripratinami, kad būtų “pririšti”, – specifiką paaiškina N.Kurčinskaja.
“Dažnai nepilnamečiams žadami aukso kalnai, pripasakojama, kad tai bus lengvas darbas, nors, be abejo, to, kas žadama, niekada negaunama”, – dėsto Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovas Tomas Puškorius.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 202014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-20-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...