2010 Kovo 29

Motociklai

Lietuvoje didėja motociklų parkas

veidas.lt

Šiųmetis motociklininkų sezonas, kuris tradiciškai prasidės pirmąjį gegužės savaitgalį, turėtų patvirtinti, kad važinėjančiųjų šia transporto priemone itin padaugėjo. Lietuviai tampa tikra motociklininkų tauta – šių dviračių transporto priemonių savininkų neįtikėtinai sparčiai daugėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2004 m. Lietuvoje buvo registruota 23 tūkst. motociklų, 2008-aisiais 34 tūkst., o šiemet naujam sezonui rengiasi jau 42 tūkst. motociklų savininkų.

Kai kurie jų į gatves išriedės pirmą sykį – kasmet Lietuvoje nuperkama vis daugiau naujų motociklų, ir ši tendencija, pasirodo, sunkmečiu tik sustiprėjo: prieš porą metų Lietuvos motociklų parkas pasipildė 4 tūkst. naujų šių transporto priemonių, o pernai lietuviai jų tiesiai iš salonų nupirko jau 5 tūkst.

Beje, motociklai nėra gerokai pigesni už lengvuosius automobilius. Priešingai – naujų motociklų kaina svyruoja nuo 20 iki 60 tūkst. Lt, o kartais ir dar daugiau, priklausomai nuo gamintojo ir motociklo modelio.

Populiariausi Lietuvoje – japoniški motociklai “Yamaha”, “Suzuki”, “Kawasaki”, nors gatvėmis vasarą važinės ir nemažai vokiškų BMW, itališkų “Ducati” bei “Aprilia” ar britiškų “Triumph” modelių.

“Tai, kokį motociklą renkiesi ir kiek už jį moki, priklauso nuo to, kam jis reikalingas. Tikram “baikeriui” tai gyvenimo būdas, ir apie pinigus tuomet negalvoji”, – sako Žemaitijos motoklubo “Samogitia MC” prezidentas Žydrūnas Ruškys, pats jau penkioliktą sezoną važinėsiantis vienu brangiausių motociklų – “Harley Davidson” .

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...