2010 Gegužės 04

Europos diena

Lietuvoje bus švenčiama Europos diena

veidas.lt

Gegužės mėnesį Lietuvoje bus švenčiama jau tradicine tapusi Europos dienos šventė, kartu pažyminti ir šeštąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metines. Dvidešimt šešiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks įvairūs šventiniai renginiai.

2010 metai ES yra skirti kovai su skurdu ir socialine atskirtimi, todėl ir šių metų viena iš Europos dienos minėjimo Lietuvoje temų bus kova su socialine atskirtimi plačiąja prasme.

Gegužės 7-9 dienomis Vilniuje organizuojamas projektas „Lietuva – Europos žvaigždutė“, kurio pagrindinis  akcentas – šeštus metus rengiama Europos šalių mugė. Šiais metais ji pristatys ne tik tradicinį kulinarinį Europos paveldą, bet ir literatūrą, amatus. Gedimino prospekte vyks senovinių amatų dirbtuvės, knygų mugė, kultūros renginiai. Mugę gegužės 7 dieną 16.05 val. Kudirkos aikštėje atidarys užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir Vilniaus meras Vilius Navickas.

Gegužės 9 dieną Vilniuje bus surengtas tradicinis dviračių žygis „Savu dviračiu į Europą“. Planuojamas maršrutas – nuo Seimo iki Verkių rūmų.

Europos Parlamento informacijos biuras Kudirkos aikštėje pristatys meninę instaliaciją, skirtą skurdo ir socialinės atskirties metams. Prie instaliacijos vyks viktorinos, koncertuos tautinių šokių ansambliai, bus bendraujama su lankytojais.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamas pagrindinis Europos dienos minėjimo renginys vyks gegužės 8 dieną Druskininkuose, kur Europos dienos šūkis bus „Jei aš būčiau tu“.

Renginiai prasidės ekologinio plausto „Bliuškis“ pasitikimu prieplaukoje ir renginio dalyvių eisena. Bus organizuojamos įvairios visuomenę įtraukiančios veiklos, koncertuos meno kolektyvai. Daugiausiai dėmesio bus skirta asmeninei tolerancijai ir atvirumą „kitokiems“ skatinti. Vakare vyks koncertas, kuriame dalyvaus grupės „Saulės kliošas“, „Skamp“ ir atlikėja Jurga Šeduikytė.

Šventiniai renginiai, organizuojami Europos informacijos centrų „Europe Direct“, vyks ir Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Jų metu bus atidaromos parodos, vyks diskusijos, konferencijos, edukaciniai žaidimai, rašinių, piešinių konkursai, koncertai, eisenos, filmų peržiūros, sporto varžybos ir žaidimai, senelių, neįgaliųjų, daugiavaikių šeimų lankymas ir rankdarbių mugės.

Platesnė informacija apie Europos dienai skirtus renginius Lietuvos miestuose ar miesteliuose galima rasti čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...