2011 Vasario 02

Degalai

Lietuviui degalai – per brangūs

veidas.lt

"Veido" archyvas

Už minimalų atlyginimą lietuvis gali nusipirkti vos 183 litrus 95 markės benzino. Liuksemburgo gyventojai už minimalų atlyginimą įperka beveik aštuonis kartus daugiau minėtos degalų rūšies – net 1390 litrų.

Tokius duomenis pateikia portalas “Delfi”, kuris lygina šalių minimalius atlyginus ir už tuos pinigus galimą nusipirkti degalų kiekį. Pavyzdžiui, lietuviškas minimalus atlyginimas neatskaičiuos mokesčių lygus 800 litų. Sausio pradžioje už populiariausio benzino litrą Lietuvoje reikėjo mokėti 4,35 Lt. Vadinasi, už minimalų atlyginimą lietuvis tuo metu galėjo nusipirkti apie 183 litrus 95 markės benzino.

Paguosti gali nebent tai, kad bulgarai ir rumunai už mus įperka dar mažiau benzino. Taip yra todėl, kad minimalūs atlyginimai šiose šalyse yra dar mažesni nei Lietuvoje. Bulgarijoje jis siekia 421, o Rumunijoje – 486 litus. Benzinas šiose šalyse sausio pradžioje kainavo 3,83–4 litus už vieną litrą. Tai reiškia, kad už minimalų atlyginimą bulgaras galėjo nusipirkti vos 109, o rumunas – 121 litrą 95 markės benzino.

Daugiausiai populiariausios markės benzino įperka Liuksemburgo, Danijos ir Airijos gyventojai – maždaug 1115–1390 litrų. Šiose šalyse benzinas sausio pradžioje kainavo nuo 4,17 iki 5,35 lito, tačiau minimalus atlyginimas minėtose šalyse viršijo 5000 litų.

Paskaičiavus, minimalaus atlyginimo ir dyzelino kainos santykį, lietuvių situacija šalių rikiuotėje nesikeičia. Už minimalų atlyginimą neatskaičius mokesčių galima nusipirkti apie 200 litrų dyzelino, kurio vienas dabar kainuoja apie 4 litus. Mažiau už mus jo gali nusipirkti tik tie patys rumunai ir bulgarai – 122 ir 112 litrų. Dyzelino kaina šiose šalyse siekia 3,72–3,97 lito. Daugiausiai dyzelino už minimalią valstybės nustatytą algą gali įsigyti Danijos, Liuksemburgo ir Suomijos gyventojai – 1578–1281 l. Minėtose šalyse šis kuras sausio pradžioje kainavo 3,69–4,59lito už vieną litrą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. lietuvis lietuvis rašo:

  jai norit pigaus kuro,maisto,didesnio atliginimo–verskit valdzia.ko snaudziat,arabai jau tai daro,o mes durniai esam

 2. Tadas Tadas rašo:

  Degalai per brangūs, o degalinėse eilės.Valdžios vertėjai kelia sąmyšį, nes eina atbulom į priekį.Vaiko iš Lietuvos danus, paskui kaime verkia dėl bedarbystės ir mėsos brangimo. Žiūrėkit kokia panika kovo 8 d. didžiojoje spaudoje.

 3. Zenius Zenius rašo:

  Iš automobilių srautų ir keleivių juose nesakyčiau, kad pas mus degalai per brangūs.Tiesa, rodė streikininkus, kuriems vadovauja juodas mongoloidas. Tie tik rėkė- duokit, o iš ko jiems nesvarbu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...