2013 Gegužės 30

Lietuvių muzikantų vardai – didžiausiame pasaulio klasikinės muzikos festivalyje

veidas.lt


Visos trys Baltijos šalys: Lietuva, Latvija ir Estija – šiųmetinio Vokietijoje vyksiančio „Schleswig – Holstein“ klasikinės muzikos festivalio dėmesio centre. Festivalio organizatoriai paskelbė, kurie muzikantai mūsų šalies muzikinę kultūrą atstovaus šiame prestižiniame renginyje, vyksiančiame nuo liepos 6 d. iki rugpjūčio 25 d.
Tai visame pasaulyje žymi dainininkė, mecosopranas Violeta Urmana, legendinis Lietuvos kamerinis orkestras, būrys violončelininkų – žymusis David Geringas, bei jaunosios kartos šio instrumento virtuozai – Edvardas Armonas, Giedrė Dirvanauskaitė ir Vytautas Sondeckis.
Festivalio metu taip pat koncertuos du kolektyvai, kurių dalis narių yra muzikantai iš Lietuvos: tai Gidono Kremerio vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica“, bei Kristjano Jaervi simfoninis orkestras „Baltic Youth Philharmonic“.
Festivalyje taip pat skambės ir lietuvių autorių muzika. Žymaus lietuvių kompozitoriaus, 1931 m. Kaune gimusio Vytauto Barkausko kūrinį „Avanti“ atliks orkestras „Kremerata Baltica“, Latvijos „Sinfonietta Riga“ atliks Justės Janulytės kūrinį „Elongation of Nights“, o „Signum Saxophone Quartet“ iš Vokietijos – Zitos Bružaitės „Stillness“. Maestro K. Jaervi du kartus diriguos kompozitoriaus Gedimino Gelgoto simfoninį kūrinį „Never Ignore the Cosmic Ocean“, kurį atliks jo vadovaujamas orkestras „Baltic Youth Philharmonic“, solo partiją grieš lietuvė smuikininkė Dalia Simashka.
Latvijos ir Estijos muzikinę kultūrą pristatys tokios asmenybės ir kolektyvai kaip G. Kremeris, Arvo Paert, Peteris Vasks, Baiba Skride, Mariss Jansons, Estijos filharmonijos choras, Tonu Kaljuste, K. Jaervi ir kiti. Festivalyje pasirodys ir svečiai iš kitų šalių: pianistai Helen Grimaud, Fazil Say, Maurizio Pollinni, Justus Franz, violončelistas Mischa Maisky, dirigentai Valery Gergiev, Lorin Maazel, Krzystof Penderecki, Eric Whitacre ir kiti.
Visą festivalio programą galima rasti renginio internetiniame puslapyje www.shmf.de

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...