2011 Rugsėjo 09

Lietuvių darbdaviai, priešingai nei Vakarų, algų nurodyti nelinkę

veidas.lt

BFL

Ieškote darbo ir tikitės gero atlyginimo? “Veidui” apžvelgus karjeros portalų skelbimuose ir Lietuvos darbo biržos tinklalapyje siūlomus darbus ir nurodomą atlygį, paaiškėjo, kad specialistams užsienyje maksimali siūloma alga siekia 5–7 tūkst. Lt, o Lietuvoje geriausiai mokamuose darbuose galima tikėtis 4–5 tūkst. Lt atlyginimo.
Pavyzdžiui, bendrovė “Cargo and Go” priims į darbą du automechanikus, kuriems siūloma ne tik 5 tūkst. Lt alga į rankas, bet ir nemokamas apgyvendinimas. Tačiau šis darbas ne Lietuvoje, o Belgijoje. Panašų ir kiek didesnį atlygį (1,5–2 tūkst. eurų) siūlo ir, pavyzdžiui, operatorių darbui metalo gamykloje ieškanti olandų bendrovė, tiek galima uždirbti ir kruiziniuose laivuose. Tai šiuo metu didžiausi skelbimuose nurodomi atlyginimai už darbą užsienyje.
Didžiausi atlyginimai Lietuvoje, vertinant pagal skelbimų informaciją, siekia vidutiniškai 4–5 tūkst. Lt per mėnesį, atskaičius mokesčius. Pavyzdžiui, automechanikas gali uždirbti 4 tūkst. Lt, užsienio kapitalo įmonės pardavimo vadybininkas – 4–5 tūkst. Lt, nekilnojamojo turto brokeris – 3–6 tūkst. Lt, o su specifinėmis programomis dirbantis IT specialistas – 4–10 tūkst. Lt. Tarkime, interneto projektų programavimo įmonė “Net Frequency” ieško dešimties “Java” programuotojų, kuriems siūlo nuo 4 iki 7 tūkst. Lt į rankas. Tiesa, šios įmonės vadovas Darius Lebedzinskas apgailestauja, kad paieškos, nepaisant siūlomo patrauklaus atlygio, vyksta sunkiai, nes jiems reikalingų patyrusių specialistų nėra daug.
Vakaruose seniai įprasta darbo skelbime nurodyti siūlomą atlygį, o Lietuvos darbdaviai tą daryti vis dar prisibijo. Ypač šito vengti darbdaviai ėmė per sunkmetį, kai atlyginimai smuktelėjo. Kaip teigia “CV-Online LT” rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė, ieškantieji darbo baiminasi per pokalbį paprašyti arba pernelyg didelio, arba pernelyg mažo atlyginimo, o darbdaviai nenori pasiūlyti per daug arba susigadinti įvaizdžio pasiūlydami per mažai. “Lietuvių darbdaviai paprastai apsiriboja abstrakčia informacija, tokia kaip “geros darbo sąlygos”, “draugiškas kolektyvas”, “socialinės garantijos”, nors jos ir taip priklauso. Kaip pranašumas į skelbimus kartais įtraukiamas ir toks sakinys, kaip “laiku mokamas atlyginimas”, – sakė R.Karavaitienė.
Karjeros portalų atstovai apibendrina, kad šiuo metu darbo rinkoje jaučiamas štilis, kurį lėmė naujausios žinios apie antrąją recesijos bangą. Įmonės vėl stabdo plėtros planus bei ketinimus kelti atlyginimus.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Anonimas rašo:

  piderrastiški atlyginimai lietuvoje

 2. sas sas rašo:

  kazkokias nesamones raote,algos uzsienyje uz daugeli darbu yra iki 10kartu didesnes nei lt

 3. Bernadeta Bernadeta rašo:

  Lietuviai siūlomo atlyginimo nenurodo todėl, kad bijo pasirodyti ubagais.Tik ubagas siūlo ubagišką atlyginimą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...