2011 Birželio 29

Lietuviai vengia patikėti pinigus graikams

veidas.lt

BFL

Europos Sąjungos šalys neramiai skaičiuoja, kiek milijardų eurų jos prarastų, jeigu Graikija taptų nemoki. Tuo tarpu Lietuvos finansų įmonės jaučiasi ramios.

“Lietuvos rytas” rašo, kad dar pernai Lietuvos investuotojai turėjo apie 200 mln. litų vertės Graikijos vertybinių popierių, dabar – vos už kelis milijonus.

“Graikijos vertybinių popierių rizikingumas nebeatitinka galimo pelno. Investicijų fondai mano, kad tokią riziką prisiimti nepateisinama”, – sakė Lietuvos pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

Dar 2010-ųjų pradžioje Lietuvos finansų institucijos į Graikijos vertybinius popierius buvo investavusios apie 207 mln. litų. Tai sudarė apie 2,7 proc. visų investicijų.

“Maždaug šimto milijonų litų vertės Graikijos vertybinių popierių turėjo gyvybės draudimo fondai, panašią sumą – pensijų fondai ir kiti investuotojai. O bankai į tą šalį buvo sukišę tik kelis milijonus litų”, – sakė Lietuvos banko atstovas Giedrius Simonavičius.

Per pusantrų metų padėtis pasikeitė – rizikingų investicijų atsikratyta. Gyvybės draudimo įmonės šio mėnesio pradžioje turėjo tik 50 tūkst. litų vertės Graikijos vertybinių popierių. Nuo metų pradžios jos pardavė šių obligacijų už 3,8 mln. litų.

Lietuvos pensijų fondai šio mėnesio pradžioje graikų vyriausybės obligacijų neturėjo. Tačiau vienas fondas buvo įsigijęs neskelbiamos Graikijos įmonės akcijų už 1,8 mln. litų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...