2014 Balandžio 06

Lietuviai sugalvojo, kaip įdarbinti svetimas pažintis

veidas.lt


Išradingi lietuviai stebina pasaulį ne vienu inovatyviu verslu ir sprendžiant iš darbų – sustoti nežada. Programuotojo Vytenio Pakėno vadovaujama komanda ką tik šalies rinkai pristatė sprendimą leidžiantį ne tik atrasti gerus įvairiausių sričių specialistus, bet ir padėti tų specialistų draugams užsidirbti papildomą algą.

„Sąžiningai užsidirbti iš turimų pažinčių dabar gali kiekvienas, tereikia užsiregistruoti portale. Šiuo metu, skirti atlygiai priklausomai nuo pozicijos svyruoja nuo 700 iki 1 500 litų“,- teigia Idarbinkdrauga.lt vadovas V. Pakėnas.
Šioje sistemoje pinigai vartotojams mokami už tai, kad į įvairias pozicijas rekomenduotų pažįstamus specialistus. Toks verslo modelis pasirinktas remiantis skirtingų įmonių patirtimi, kuri rodo, kad finansinis atlygis ir noras pagelbėti kolegoms yra pagrindinės priežastys skatinančios dalintis turimais kontaktais.
Panašų principą savo veikloje Lietuvoje jau yra naudojusios kelios personalo paieškos ir atrankų bendrovės, kurios mainais už žinias apie sudėtingiau surandamus kandidatus žmonėms siūlydavo įvairiausių dovanų.\, pavyzdžiui, pavaišindavo pietumis restorane, ar įteikdavo planšetinį kompiuterį.
„Visi žinome – už „ačiū“ sotus nebūsi. Todėl, gerai, kad bent dalis įmonių pradėjo atsilyginti už vertingą informaciją. Visgi, naivu tikėtis, kad bičiulį kartą rekomendavęs žmogus ir vėl norės identiško prizo“,- pastebi IdarbinkDrauga.lt vadovas už kontaktus siūlantis piniginį atlygį.
Vokietijos darbuotojų atrankos agentūros „Stepstone“ duomenimis, praėjusiais metais Europoje dažniausiai informacijos apie talentus darbdaviai ieškojo socialinėje erdvėje.  Populiariausiame profesinių kontaktų tinkle „LinkedIn“ naujų darbuotojų paiešką atliko 64 proc. darbuotojų atrankos profesionalų. Didžiausiame tinkle „Facebook“ pavaldinių ieškojo 41 nuošimtis, o antrajame pagal dydį pasaulyje tinkle „Twitter“ – 29 proc. darbuotojų atrankos specialistų.
„Nors socialiniai tinklai ir išplėtė potencialių kandidatų ratą, nereiškia, jog  internete visi gali susirasti reikiamų profesionalų. Ypač tai būdinga sritims, kuriose ieškomi darbuotojai tradiciškai nedirba su naujausiomis technologijomis, todėl viešojoje erdvėje apie jų buvimą galima rasti ne tiek jau daug duomenų. Taip pat, esama sferų, kur specialistų tiesiog trūksta, todėl, naivu tikėtis, kad į jūsų patalpintą skelbimą aplikuos pakankamai dėmesio vertų asmenų“,- esminius sunkumus ieškant geriausio kandidato įvardija V. Pakėnas, kurio vystomas sprendimas apjungia tiek virtualius, tiek realius pažinčių tinklus.
Mėnesio pradžioje startavusioje platformoje IdarbinkDrauga.lt šiuo metu skelbiamos atviros darbo pozicijos, į kurias specialistus rekomendavę žmonės bus uždirbs daugiau nei 13 tūkstančių litų pajamų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...