2010 Rugpjūčio 16

Apklausa

Lietuviai saugotis nuo stichijų nelinkę

veidas.lt

Audros ir škvalai vis dažnesni svečiai Lietuvoje. Per juos daugybė gyventojų patiria nemažai nuostolių, taigi nusprendėme pasidomėti, ar šiųmetė neįprasta vasara pakeitė lietuvių požiūrį į savo pačių bei turto saugumą.

Paradoksalu, bet paaiškėjo, kad daugumos požiūris nepasikeitė. Kaip sužinome iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos, net 87 proc. apklaustųjų mano, kad jie savo pačių bei turto saugumu rūpinasi pakankamai. Pastarosios nelaimės pakeitė tik maždaug dešimtadalio respondentų požiūrį į saugumą: tai yra jie arba apsidraudė, arba įsirengė naujų apsisaugojimo priemonių, arba ėmė atsargiau elgtis.

Įdomu tai, kad nors patys keistis po pastarųjų savaičių įvykių dauguma lietuvių neketina, tačiau jie pageidautų, jog po audrų, liūčių, žaibų ir škvalo geriau ir operatyviau dirbtų valdžios institucijos, ir dar jos turėtų labiau padėti nukentėjusiems žmonėms.

Ar po pastarojo mėnesio karščių, audrų, škvalų, liūčių ir žaibų pasikeitė jūsų požiūris į savo bei savo turto saugumą?

Ne, saugumu aš ir anksčiau rūpinausi pakankamai    87 proc.
Taip, ėmiau rūpintis, kad mano būstas turėtų ne tik šildymo, bet ir vėsinimo sistemą    5,4 proc.
Taip, įsirengiau žaibolaidį, nestatau automobilių ir palapinių po medžiais, pasirūpinau, kad mano būsto neapsemtų    3,8 proc.
Ne, nes nebūtina, juk audros, liūtys ir žaibai Lietuvoje reti reiškiniai    1,8 proc.
Taip, apdraudžiau save ir savo turtą    1 proc.
Nežinau    1 proc.

Jūsų nuomone, ar ištikus nelaimėms šalies ir vietos valdžia, ekstremalių situacijų komisijos Lietuvoje veikia tinkamai, operatyviai ir ar pakankamai padeda nukentėjusiems žmonėms?

Ne    58,2 proc.
Iš dalies    37,8 proc.
Nežinau    2,8 proc.
Taip    1,2 proc.

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 m. rugpjūčio 9–11 d. atlikta 500 didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa. Cituojant apklausą nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...