2011 Spalio 04

Lietuviai optimistai: kas antras tikisi, kad prasidėjus šildymo sezonui būstas pigs

veidas.lt

Šildymo sezono pradžia gali turėti įtakos būsto kainos pokyčiams: taip mano 51 proc. lietuvių, kurie tikisi, kad artimiausiu metu būsto kainos kris.

Didžioji dalis iš jų galvoja, kad būstas pigs iki 10 proc. Tai parodė šių metų rugsėjo mėnesį nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt inicijuota apklausa, kurioje dalyvavo beveik 700 respondentų.

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, vertinant dabartinę situaciją nekilnojamojo turto rinkoje, vartotojų lūkesčiai gali neišsipildyti. „Atlikome mūsų portale parduodamų būstų kainų statistikos analizę, kuri parodė, kad šildymo sezonas kainų pokyčiams žymesnės įtakos neturi, galbūt tik pavieniais atvejais“, – pastebi E. Narbuntovičius.
Jis taip pat pastebi, kad, pavyzdžiui, praėjusių metų trečiąjį ketvirtį dviejų kambarių buto vidutinė kaina Vilniaus Senamiestyje buvo 438,3 tūkst. litų, o ketvirtajį ketvirtį smuktelėjo tik iki 437,4 tūkst. litų, o miegamajame rajone Fabijoniškėse kainos tuo pačiu laikotarpiu netgi pakilo ir siekė atitinkamai 209 ir 220 tūkst. litų.

Lyginant praėjusių ir šių metų trečiuosius ketvirčius, vidutinė dviejų kambarių buto kaina Senamiestyje smuktelėjo (nuo 438,3 iki 403 tūkst. litų), o Fabijoniškėse ūgtelėjo (nuo 209 iki 216 tūkst. litų).

Ruduo ir žiema – tinkamiausias metas paieškoms

Apklausos metu buvo domimasi ir kada geriausia pradėti būsto paieškas. Daugiau nei pusė apklausos dalyvių (56 proc.) teigia, kad tinkamiausias metas – ruduo arba žiema, kai tik prasideda ar jau įsibėgėja šildymo sezonas.

Tuo tarpu 22 proc. respondentų atsakė, jog yra linkę būsto ieškoti vasarą. Dalis apklausos dalyvių vasarą pradeda būsto paieškas dėl finansinių priežasčių: nekilnojamojo turto rinkoje vyrauja štilis ir galbūt yra tikimybė daugiau nusiderėti. Kiti mano, kad įsigijus būstą iki rudens, paprasčiau atlikti remontą.

Evaldas Narbuntovičius, vertindamas lietuvių būsto paieškos įpročius, sako: „Būstų pasiūla tradiciškai išauga rudenį, tačiau tai nėra susiję su šildymo sezono pradžia. Tiesiog vasara – atostogų metas, todėl žmonės būna pasyvesni negu kitais metų laikais. Tuomet ir mūsų portale tiek lankytojų skaičius, tiek naujų skelbimų srautas būna mažesnis. Nors ši vasara Domoplius.lt buvo netipinė – lankytojai buvo daug aktyvesni negu ankstesniais metais“, – dabartines nekilnojamojo turto skelbimų rinkos tendencijas apžvelgia E. Narbuntovičius.

Pusmečio gali nepakakti

Apklausos dalyvių taip pat buvo teiraujamasi, kiek laiko, jų nuomone, reikėtų skirti tinkamo būsto paieškoms. 50 proc. respondentų mano, kad surasti tinkamą būstą įsigijimui gali užtrukti daugiau nei pusmetį. Kiti respondentai kiek optimistiškesni: 21 proc. teigia, kad pakaktų nuo dviejų iki trijų mėnesių, 20 proc. – nuo keturių iki šešių mėnesių, 9 proc.  – apie mėnesį.
Įvertinus apklausos duomenis taip pat galima teigti, kad būsto paieška – nuoseklus darbas. 28 proc. respondentų teigia, kad nekilnojamojo turto portaluose apsilanko kasdien, 19 proc. – kas antrą dieną, 29 proc. – kartą per savaitę.
Įdomu tai, kad populiariausias būstas tarp apklausos dalyvių individualus namas (35 proc.) arba dviejų kambarių butas (34 proc.).
„Populiariausi ieškomi būstai tradiciškai išlieka dviejų kambarių butai. Verta pažymėti, kad šiemet ypač stipriai išaugo individualių namų paklausa“, – teigia Domoplius.lt projekto vadovas.
Verta pažymėti ir tai, kad daugiau apklaustųjų pirmenybę teikė naujos statybos būstui (55 proc.), t.y. nuo 2000 m. pradėtiems statyti namams. Likusieji – senos statybos būstui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...