2010 Lapkričio 08

Apklausa

Lietuviai netiki daugiabučių renovacija

veidas.lt

Daugiabučių namų renovavimo programa Lietuvoje – visiškai sukompromituota. Vos 5,4 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad kitąmet prasidės proveržis ir daugiabučių namų renovacija taps masinė.

Ir net 93,4 proc. į šį Vyriausybės prioritenį projektą žvelgia skeptiškai. 26,2 proc. iš jų mano, kad ši programa jau visiškai sužludyta ir renovacija vyks taip, kaip šiemet, tai yra stoviniuos vietoj. 28,4 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad masiškai daugiabučiai namai Lietuvoje bus pradėti renovuoti tik jei valdžia ar ES skirs daugiau lėšų, o 38,8 proc. priduria, kad didesnių permainų galima tikėtis, kai daugiabučiai namai ims griūti.

Tokie vertinimai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos didmiesčių gyventojų apklausos. Beje, respondentų pasiteiravus, ar jie patenkinti dabartine savo gyvenamojo būsto kokybe, paaiškėjo, kad tokių yra tik 17,4 procento.

Kaip Jūs vertinate Lietuvos daugiabučių namų renovavimo perspektyvas?

Masinė daugiabučių namų renovacija prasidės tik tada, kai vienas kitas namas sugrius    38,8 proc.
Lietuvoje masinė daugiabučių namų renovacija prasidės tik jei valdžia ar ES skirs daugiau lėšų    28,4 proc.
Ši programa jau visiškai sužlugdyta, žmonės ja nebetiki, taigi renovacija vyks labai lėtai ir pamažu    26,2 proc.
Manau, kad kitąmet prasidės proveržis ir daugiabučių namų renovacija taps masinė    5,4 proc.
Nežinau / neturiu nuomonės    1 proc.
Kita    0,2

Ar Jūs patenkintas dabartine savo gyvenamojo būsto kokybe?

Iš dalies    43,2 proc.
Ne    36,8 proc.
Taip    17,4 proc.
Nežinau    2,6 proc.

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 m. lapkričio 1–3 d. atlikta 500 didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa. Cituojant apklausą nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. estas estas rašo:

  nu tai jo, iš pradžių visi varo ir keikia, o paskui nori, kad liaudis tikėtų. tegu tie naivuoliai pasižiūri, kas dedas aplinkui – niekur valdžia neduoda net 15 procentų už dyka.

  durną ir bažnyčioj muša. o politikai su savo sapalionėm prisideda ir žmogelius dar labiau durnina.

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Na, nežinau, mūsų namo korpusas dar spėjo prieš metus pataikyti į tą kelią, kai valstybė finansavo berods 80 ar 90 procentų renovacijos, bet fuksas tame, kad kai kurie laiptinės gyventojai nenorėjo mokėti pinigų, nes:

  a) beveik pusė gyventojų pensijinio amžiaus, o kelių tūkstančių tikrai per mėnesį į rankas negauna;
  b) visiškai apatiški renovacijai;
  c) suranda idiotiškų priekabių (tarkim nepatinka spalva, tai ir nemokėsiu)

  Tad dabar ir bylinėjasi su tais nemokančiais pinigų, gerai bent, kad mano korpusą visą apšiltino ir atrenovavo. Tai dabar 20+ laipsnių bute, o paprastai būna iki 14+ laipsnių ;)

 3. MM MM rašo:

  Namu renovacijos tikslas – sutaupyti silumos. Bet tai priestarauja silumos tiekeju interesams, kurie nori kuo daugiau parduoti silumos ir kuo didesne kaina. Tiekejai – monopolininkai. Taigi, renovavus namo, mazai yra tikimybiu, kad sumazes islaidos silumai. Antra. Silumos taupymo epopeja pradeta ne nuo to galo. Neskatinama silumos sistemos namuose pakeitimas, silumos apskaitos prietaisu irengimas ir atsiskaitymas uz konkretu kieki silumos, o ne uz kv. m. buto naudingo ploto. Tuomet gyventojas butu susinteresuotas keisti langus, istiklinti ir apsiltinti balkonus, apsiltinti sienas is vidaus, mazinti temperatura atskiruose kambariuose ir tt. Trecia. Per daug nori uzdirbti valdzia is namu renovacijos. Musu bendrija du kartus skelbe konkursus, bet atsirado tik po viena statybine bendrove renovuoti nama. Uzsiprase labai daug. Paskaiciavau, kad renovavimo kastuose mokesciai ir imokos valstybei sudaro 31 proc., o valstybe dengia – 15 proc. renovacijos islaidu ir dar ES lesomis. Taigi – uzdirba daug. Zmones nemato naudos.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...