2010 Lapkričio 15

Apklausa

Lietuviai nepatenkinti savo vietos valdžia

veidas.lt

Iki Savivaldybių tarybų rinkimų liko kiek daugiau nei trys mėnesiai, todėl mūsų savaitraštis nusprendė vieną sociologinę apklausą paskirti vietinės valdžios vertinimui. Kad ir kaip būtų liūdna girdėti dabartiniams ragioninės valdžios politikams, tačiau daugumos Lietuvos gyventojų jų veikla netenkina.

Iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos paaiškėjo, kad savo vietos valdžiai priekaištų neturi tik dešimtadalis apklaustųjų, o daugiau nei pusė – nepatenkinti. Maždaug trečdalis respondentų tvirtina esantys patenkinti tik iš dalies ar tik kai kuriomis asmenybėmis.

Pasak “Prime consulting” direktoriaus Sauliaus Olencevičiaus, įdomu tai, kad atsakydami į antrąjį klausimą net 42,4 proc. respodentų patvirtino, kad patys norėtų ir sugebėtų dirbti savo regiono vietos valdžioje. O to nenorėtų ar negalėtų tik 29,2 proc. apklaustųjų.

Ar Jūs patenkintas vietine savo valdžia?

Ne    53,4 proc.
Iš dalies, tik kai kuriomis asmenybėmis    31,6 proc.
Taip    10,2 proc.
Nežinau / nesakysiu    4,8 proc.

Ar Jūs pats norėtumėte ir turėtumėte gebėjimų dirbti savo regiono vietos valdžioje?

Taip    42,2 proc.
Ne    29,2 proc.
Iš dalies    24 proc.
Nežinau    4,6 proc.

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 m. lapkričio 1–3 d. atlikta 500 didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...