2010 Balandžio 20

Apklausa

Lietuviai nejaučia gyvenimo lygio gerėjimo

veidas.lt

Lietuvos gyventojai, palyginus su gyvenančiais 6 kitose buvusiose socialistinėse Centrinės ir Rytų Europos šalyje, mažiausiai jaučia gyvenimo lygio gerėjimą.

Tai rodo tyrimų bendrovės “Gallup” šią savaitę paskelbti duomenys, kurie remiasi Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Čekijoje ir Vengrijoje atliktomis visuomenės nuomonės apklausomis.

Lietuvoje 4 proc. respondentų teigė manantys, kad šalyje gyvenimo lygis gerėja. Latvijoje taip manančių buvo 6 proc., Bulgarijoje – 7 proc., Vengrijoje – 13 proc., Rumunijoje – 17 proc., Čekijoje – 24 proc., Lenkijoje – 31 proc.

Dabartiniu gyvenimo lygiu patenkintų žmonių Lietuvoje, palyginus su kitomis 6 šalimis, buvo beveik mažiausiai – 33 proc. Tiek pat taip manančių buvo Latvijoje, mažiau – Bulgarijoje (24 proc.).

Čekijoje esamu gyvenimo lygiu patenkintų daugiausiai – 69 proc., toliau rikiuojasi Lenkija (66 proc.), Vengrija (43 proc.) ir Rumunija (42 proc.).

Lietuviai prasčiausiai tarp kitų šalių gyventojų įvertino ir ekonominių sąlygų gerėjimą, tokio pagerėjimo jaučiančių respondentų iš viso neatsirado (0 proc.).

Latvijoje ekonominių sąlygų gerėjimą sakė jaučiantys 1 proc. respondentų, Vengrijoje – 4 proc., Rumunijoje – 8 proc., Bulgarijoje 9 proc., Čekijoje 14 proc., Lenkijoje – 28 proc. respondentų.

Apklausa atlikta 2009 metų gruodžio – 2010 metų kovo mėnesiais.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...