2010 Rugsėjo 01

Rinka

Mieliau perkame lietuvišką maistą

veidas.lt

Visų “Maxima LT” tinkle nuperkamų maisto produktų lietuviška produkcija sudaro 53 proc. Kaip tvirtino “Maxima LT” atstovė Renata Saulytė, dar daugiau, 65 proc., lietuviškos prekės sudaro tarp visų nuperkamų greitai gendančių maisto produktų, tokių kaip duona, pienas, mėsa, daržovės, vaisiai, kiaušiniai. Palyginti su praėjusiais metais, ši dalis ūgtelėjo keliais procentais. Tuo tarpu tarp visų parduodamų pramoninių prekių lietuviškos sudaro tik 20 proc.

Artūro Urbonavičiaus, rinkos tyrimų bendrovės “AC Nielsen Baltics” vadovo komentaras:

Mūsų tyrimai rodo, kad lietuviai – patriotai ir, jei gali, renkasi tik lietuviškas maisto prekes, net jei jos brangesnės, palyginti su užsienietiškomis. Vietinė produkcija lietuviams asocijuojasi su natūralumu, ekologija ir šviežumu. Lietuvoje maisto pramonė tradiciškai labai gerai išplėtota, o pramoninių prekių gamybos paprasčiausiai nėra. Jei lietuviškų pramoninių prekių pasiūla būtų didesnė, lietuviai tikrai jų pirktų daugiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas rašo:

    Bet juk tai yra siaubingai mažai kaip žemės ūkio kraštui. Nesitikėjau kad tik pusė maisto produktų nuperkama lietuviškų.
    O dėl pramoninių prekių tai netiesa kad jų gamybos nėra. Yra pilna: http://gaminama.lt


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...