2010 Spalio 12

Tyrimas

Lietuviai labiausiai ES bijo netekti darbo

veidas.lt

Lietuvoje darbą bijančių prarasti gyventojų dalis metų pradžioje buvo didesnė nei kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse, rodo naujos apklausos rezultatai.

Eurobarometro tyrimas atskleidė, jog 58 proc. vasario – kovo mėnesiais apklaustųjų Lietuvoje manė esant grėsmę prarasti darbą. Tai didžiausias rodiklis iš visų ES šalių. Vidutiniškai ES taip manantieji sudarė ketvirtadalį.

Po Lietuvos sekė Graikija, kurioje darbą bijojo prarasti 42 proc. apklaustųjų, ir Latvija – 41 proc. Tuo metu Austrijoje tik 15 proc. gyventojų įžvelgė grėsmę prarasti darbą.

Lietuviai ir latviai ES kontekste taip pat išsiskiria kaip daugiausiai dienų dėl kitų priežasčių nei šventės nėję į darbą. Per 4 savaites lietuviai ir latviai vidutiniškai praleido po 2,5 darbo dienas. Kitų ES šalių piliečiai vidutiniškai buvo praleidę po 1,1 dieną.

Tačiau apklaustųjų Lietuvoje atsakymai nuo ES vidurkio nedaug skyrėsi kalbant apie įvertinimą darbe. 80 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų sutiko su teiginiu, jog darbe sulaukia pagarbos ir pripažinimo.

Maždaug trys ketvirtadaliai Lietuvos ir ES gyventojų taip pat nurodė, kad jų dabartinis darbas atitiko išsimokslinimą ir kvalifikaciją.

Apklausoje šių metų vasario-kovo mėnesiais dalyvavo per tūkstantį Lietuvos gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...