2010 Gruodžio 20

Apkausa

Lietuviai kol kas neskuba didinti išlaidų švenčių stalui

veidas.lt

Naujausios mažmeninės prekybos tinklo “Rimi Lietuva” apklausos duomenimis, šių metų Šv. Kalėdų stalo patiekalams didesnė Lietuvos šeimų dalis (43 proc.) nėra linkusi išlaidauti ir planuoja skirti ne daugiau nei pernai – nuo 50 iki 200 litų. Tuo tarpu 34 proc. apklaustųjų planuoja išleisti mažiau ir tik 8 proc. kalėdiniam stalui ketina skirti daugiau pinigų nei pernai.

Didžioji dauguma apklaustųjų savo šventinio stalo neįsivaizduoja be tradicinių patiekalų – kūčiukų (71 proc.), kalėdaičių (48 proc.), silkės (41 proc.) ir aguonų pieno (25 proc.). Tyrimo duomenimis, tik Dzūkijoje populiariuosius kūčiukus nurungia kalėdaičiai, o Pietryčių Lietuvoje – naminiai kepiniai.

Pagrindinės šventinių pirkinių tendencijos, kaip rodo ir tyrimo duomenys, RIMI prekybos centruose šiemet išlieka labai panašios kaip ir pernai.

“Įvertinę pusės gruodžio mėnesio mūsų pirkėjų krepšelį, pastebėjome, jog ne mažesnio susidomėjimo nei pernai sulaukia ne tik tradiciniai kalėdiniai patiekalai – kūčiukai, žuvies produktai, grybai ir įvairūs kepiniai, bet ir žaislai, knygos, smulki buitinė technika. Šiemet mūsų pirkėjas šiek tiek daugiau linkęs įvertinti kokybę ir už ją mokamą kainą, – sako J. Bagdonaitė.

Atsižvelgdami į šventinius šio laikmečio pirkėjų įpročius, RIMI prekybos centrai šiais metais siūlo dar platesnį populiariausių produktų asortimentą – daugiau šviežios antienos, žąsienos, triušienos, gurmanams – fazano mėsos, didesnį atvėsintos žuvies ir keptos žuvies pasirinkimą. Anot “Rimi Lietuva” atstovės ryšiams su visuomene, nors panašu kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet pirkėjai bus linkę daugiau gaminti namuose ir pirkti mažiau pusgaminių, tikimasi, jog tokie gaminiai, kaip kūčiukai, aguonų pienas, spanguolių kisielius, silkė su grybais ar aguoninis pyragas sulauks ne mažesnio pirkėjų dėmesio nei pernai.

Kaip rodo naujausio mažmeninio prekybos tinklo inicijuoto tyrimo duomenys, pirkėjai vertina galimybę visus šventiniam stalui reikalingus maisto produktus įsigyti vienoje vietoje ir net du trečdaliai apklaustųjų (66 proc.) teigia, jog Kūčių ir Šv. Kalėdų stalui maisto produktus perka prekybos centruose. Tuo tarpu šeštadalis (17 proc.) šventėms apsiperka turguje, o 13 proc., tarp kurių daugiausia kaimų gyventojai, maisto produktus perka mažose maisto parduotuvėse.

Tyrimas taip pat parodė, kad švenčių dienomis lietuviai leidžia laiką ne tik namuose, bet lankosi ir svečiuose ir dažniausiai draugams bei giminėms neša pyragus, sausainius (45 proc.) ir vyną (29 proc.).

Š. m. lapkričio 12 d. – 22 d. tyrimų bendrovės “Baltijos tyrimai” atlikto “Rimi Lietuva” inicijuoto kalėdinių pirkimo įpročių tyrimo metu buvo apklausta 1003 Lietuvos gyventojai, nuo 18 m. amžiaus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...