2012 Vasario 01

Lietuviai išsiilgę žiemos pramogų

veidas.lt

BFL

Pusantro mėnesio vėlavusi žiema praėjusią savaitę tūkstančius gyventojų išginė į lauką pasidžiaugti sniegu.

Pirmąjį snieguotą sausio 21–22 d. savaitgalį sostinės Antakalnio miške surengtas „Snaigės“ slidžių žygis sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus nuo nepriklausomybės atkūrimo pradžios. Kaip pasakoja keturis dešimtmečius „Snaigės“ žygius sostinėje organizuojantis Algimantas Jucevičius, žygyje dalyvavo daugiau nei 1540 slidininkų. Jauniausias žygio dalyvis neturėjo nė ketverių metukų, o vyriausiam buvo 83-eji.
„Manau, žmonės, pasiilgę žiemos, pasinaudojo pirma galimybe slidinėti. Be to, žygis prieinamas visoms amžiaus grupėms. Sulaukiame daug vyresnio amžiaus slidininkų, šeimų su vaikais, bet dėl moksleivių ir studentų konkurencijos su kompiuteriu ir televizoriumi neatlaikome“, – apgailestauja A.Jucevičius, pernai surengęs net 22 „Snaigės“ žygius. Sekmadienį, vasario 5 d., „Snaigės“ žygio dalyviai kviečiami į Karoliniškių mišką.
Pasirodęs sniegas į žiemos trasas sukvietė ir kalnų slidinėjimo entuziastus. Liepkalnyje įrengtas trasas prižiūrinčios įmonės „Žiemos trasa“ direktorius Romualdas Glazauskas tvirtina, kad pirmąjį sniegingą savaitgalį žmonės ant kalno patraukė ir su slidėmis, ir su rogutėmis, o per dieną trasose apsilankė po 500–600 žiemos pramogų mėgėjų. Liepkalnyje įrengtos trasos vakare būna apšviestos, todėl per šimtą žmonių apsilankydavo ir paprastą darbo dieną. Tiesa, praėjusios savaitės pabaigoje užėję šalčiai sumažino lankytojų „Šią žiemą tai lietus, tai temperatūra minus dvidešimt“, – žiemos nepastovumu stebėjosi R.Glazauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...