2010 Lapkričio 29

Latvija-Lietuva

Lietuviai geriau vertina V.Dombrovskio, latviai – A.Kubiliaus Vyriausybę

veidas.lt

Lietuvos gyventojai mano, kad geriau su krize tvarkosi kaimyninės Latvijos premjero Valdžio Dombrovskio Vyriausybė, tuo metu latvių nuomone, krizės sunkumus geriau sėkmingiau įveikia Andriaus Kubiliaus vadovaujamas Ministrų kabinetas.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės “Spinter tyrimai” atliktos apklausos duomenimis, 41,1 proc. respondentų Lietuvoje mano, kad Latvijos Vyriausybė su krize tvarkosi šiek tiek arba daug geriau nei Lietuvos.

76,3 proc. apklaustų Latvijos gyventojų nuomone, krizės sunkumus šiek tiek arba daug geriau įveikia Lietuvos Vyriausybė.

Kad vyriausybės vienodai tvarkėsi, manė 38,1 proc. lietuvių ir 12 proc. latvių.

Daugiau latvių nei lietuvių geriau vertina ir kaimyninės šalies ekonominę padėtį – 74,9 proc. respondentų Latvijoje mano, jog ekonominė padėtis Lietuvoje yra daug arba šiek tiek geresnė, Lietuvoje analogiškai mąstančiųjų yra 34,7 procento.

Vienodai ekonominę padėti vertina 39,1 proc. lietuvių ir 15,5 proc. latvių.

Latvijos gyventojai palankiau nei lietuviai vertino ir kaimyninės šalies ekonomikos perspektyvas – daugiau latvių nei lietuvių manė, jog po penkerių metų ekonominė padėtis kaimyninėje šalyje bus geresnė nei gimtojoje.

Daugiau – 43 proc. – apklaustų Lietuvos gyventojų teigė Latviją laikantys labiau partnere, o ne konkurente, 6,1 proc. lietuvių sakė, jog šalys tikrai yra konkurentės, o ne partnerės. Latvijoje rezultatai gerokai skyrėsi – 30 proc. latvių teigė Lietuvą laikantys labiau partnere, o ne konkurente, o 18,5 proc. Latvijos gyventojų sakė, kad šalys tikrai yra konkurentės, o ne partnerės.

Tyrimas atliktas spalio 12-28 dienomis, jo Lietuvoje ir Latvijoje apklausta po 1 tūkst. gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...