2010 Gegužės 25

Apklausa

Lietuviai didžiuojasi gamtos grožiu

veidas.lt

Kęstutis Vanagas / BFL

Kaip rodo visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų institucijos „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi apklausa, 72 proc. šalies gyventojų mano, kad Lietuvai yra naudinga dalyvauti pasaulinėje parodoje „Expo 2010“.

Didžioji dauguma apklaustųjų teigia, kad mūsų valstybės prisistatymas Šanchajuje vykstančioje parodoje atveria šaliai naujų verslo ir investicijų galimybių, didina jos žinomumą, pritrauks daugiau turistų. Pasiruošimą šiai pasaulinei parodai ir dalyvavimą joje koordinuoja Aplinkos ministerija.

Į klausimą, kuo labiausiai turėtume didžiuotis ir parodyti pasauliui, beveik pusė respondentų (45,7 proc.) atsakė, kad gamtos grožiu, 42,8 proc. – lietuvišku maistu ir gėrimais, 24,3 proc. – architektūra ir menu, 23,6 proc. – krepšiniu. Kaip sakė Lietuvos ekspozicijos generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas, ekspozicijos simboliu pasirinktas oro balionas, kuriuo paviljono lankytojai leidžiasi į informacinį „skrydį“ per Lietuvą, susipažįsta su mūsų gamtos, kultūros savitumais, svarbiausiais šalies gyvenimo įvykiais.

40,5 proc. apklausoje dalyvavusių Lietuvos gyventojų mano, kad nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos vykstančioje pasaulinėje parodoje „Expo 2010“ mūsų šalies paviljoną turėtų aplankyti milijonas žmonių, 37,6 proc. prognozuoja tris, o 21,9 proc. respondentų – daugiau nei penkis milijonus lankytojų. Nuo gegužės 1 d. iki šiol jame jau pabuvojo daugiau kaip ketvirtis milijono žmonių. Išsamesnės informacijos apie Lietuvos dalyvavimą pasaulinėje parodoje „Expo 2010“ galima rasti tinklapyje www.expo2010.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. neatsakytas klausimas neatsakytas klausimas rašo:

    prie ko ten Aplinkos ministerija???


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...