2010 Birželio 01

Christianas Ketelsas

Lietuva turi karpyti išlaidas

veidas.lt

Harvardo verslo mokyklos bendradarbis Christianas Ketelsas (Kristianas Ketelsas) sako, kad biudžeto deficitas išlieka Lietuvos problema ir artimuoju laikotarpiu su tuo reikės kovoti toliau karpant išlaidas.

Vilniuje vykstančiame Baltijos plėtros forume dalyvaujantis ekspertas įspūdingu pavadino Baltijos šalių gebėjimą mažinti atlyginimus sprendžiant viešojo sektoriaus deficito problemą, tačiau pabrėžė, kad regionui būtina “nauja augimo istorija”.

“Su tuo (deficitu – BNS) reikia kovoti struktūriškai. Artimuoju laikotarpiu tai reiškia karpymus, bet reikia ir augimo. Be augimo nėra tvirtų sprendimų viešųjų finansų iššūkiams, kurie vis dar egzistuoja”, – antradienį žurnalistams sakė Ch.Ketelsas.

“Reikia sukurti naują augimo istoriją šiam regionui, o tai reikalauja intensyvaus dialogo visuomenėje ir ekonomikoje, tarp viešojo ir privataus sektoriaus, įtraukiant universitetus, pagalvoti, ką mes galime sukurti, kur yra Baltijos šalių konkurenciniai pranašumai”, – sakė ekonomistas.

Mokslininko teigimu, nors Baltijos šalys iš išorės atrodo panašios, tačiau iš tiesų yra skirtingose situacijose, todėl kiekviena šalis turi rasti savo atsakymus.

“Estija anksčiau padarė didesnius karpymus viešajame sektoriuje ir tai padeda jiems sparčiau atsigauti. Lietuva visada šiek tiek atsiliko vystydamasi, ir pradžioje tai galbūt padėjo, tačiau ir Lietuva pateko į gilią krizę. Svarbu rasti nacionalinius atsakymus, o ne vieną atsakymą visam regionui”, – sakė Ch.Ketelsas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...