2010 Liepos 16

Ryšys

Plačiajuostis internetas – ir kaimuose

veidas.lt

Visuose Lietuvos regionuose įsibėgėjo plačiajuosčio interneto plėtros darbai. Šiuo metu klojami šviesolaidiniai kabeliai, kurie suteiks galimybę teikti spartaus interneto paslaugas ir į atokias kaimiškąsias šalies vietoves.

Planuojama, kad pirmieji darbai atskiruose rajonuose bus baigti iki rugsėjo 1 d. Iki šių metų pabaigos plačiajuosčiam internetui reikiama infrastruktūra Lietuvoje bus pratęsta apie 1500 km, galimybė gauti paslaugas bus suteikta daugiau kaip 250 šalies gyvenviečių.

„Panaudojant sukurtą infrastruktūrą, spartaus interneto paslaugos pasieks gyventojus, mokyklas, bibliotekas, valstybės ir vietos savivaldos institucijas, taip pat ir verslą. Be to, bus sudaryta galimybė kaimo vietovėse internetu naudotis tomis pačiomis kainomis, kaip ir mieste“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Įgyvendinant projektą „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN2), iš viso bus nutiesta apie 4400 km šviesolaidinių kabelio linijų, kurios pasieks 770 gyvenviečių.

Šviesolaidinio interneto plėtra besirūpinančios organizacijos „FTTH Council Europe“ duomenimis, 2009 metais Lietuvoje 18 proc. namų ūkių naudojosi šviesolaidiniu internetu. Pagal šį rodiklį Lietuva pirmauja Europoje, o pasaulyje užima penktą vietą.

Europoje Lietuva aplenkė antroje vietoje esančią Švediją (12 proc.) bei trečią vietą užimančią Norvegiją (11 proc.). Siekdama savo šalyje įdiegti šviesolaidinį internetą – sparčiausią iš šiuo metu naudojamų interneto technologijų – Lietuvą pavyzdžiu laiko ir Jungtinė Karalystė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...