2011 Birželio 16

Lietuva tapo Tarptautinės plėtros asociacijos nare

veidas.lt

BFL

Seimas ratifikavo 1960 m. sausio 26 d. Vašingtone sudarytą Tarptautinės plėtros asociacijos steigimo sutartį kartu su Lietuvos Respublikos narystės šioje asociacijoje sąlygomis. Jos nustatytos Tarptautinės plėtros asociacijos valdytojų tarybos 2008 m. balandžio 3 d. rezoliucijoje.

Ratifikuodama šią sutartį Lietuva tapo Tarptautinės plėtros asociacijos nare.

Priimtu įstatymu Seimas pareiškė, kad Lietuvos bankas yra skiriamas Tarptautinės plėtros asociacijos turimų išteklių litais depozitoriumu. Šiuo teisės aktu Vyriausybei taip pat pasiūlyta paskirti instituciją atsakingą už Lietuvos narystės Tarptautinėje plėtros asociacijoje reikalų koordinavimą ir narystės sąlygų bei įsipareigojimų vykdymą. Įstatymu nustatyta, kad sprendimus dėl Lietuvos įnašų taip pat priims Vyriausybė.

Tikimasi, kad Lietuvos narystė Tarptautinėje plėtros asociacijoje prisidės prie Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos tikslų įgyvendinimo, įtvirtins Lietuvos kaip valstybės donorės statusą tarptautinėje bendruomenėje bei padidins Lietuvos teikiamą oficialią paramą vystymuisi, nes visi finansiniai įnašai į Tarptautinę plėtros asociaciją bus laikomi oficialia parama vystymuisi.

Tokiu būdu bus vykdomas naujų ES valstybių narių įsipareigojimas laipsniškai didinti paramą vystymuisi ir bus siekiama, kad oficiali parama vystymuisi iki 2015 m. pasiektų 0,33 proc. bendrųjų nacionalinių pajamų.

Už ratifikavimą numatantį įstatymo projektą pasisakė 86 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...