2010 Liepos 16

Genetiškai modifikuoti organizmai

Lietuva pritaria siūlymui leisti ES šalims pačioms spręsti, ar auginti GMO

veidas.lt

Lietuva pritaria prieš kelias dienas Europos Komisijos paskelbtam siūlymui, kad ES šalys pačios spręstų, ar savo teritorijoje leisti auginti genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), ar riboti jų auginimą, ar apskritai uždrausti juos auginti.

Jeigu pasiūlymui šiuo tikslu pakeisti GMO direktyvą būtų pritarta, kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys, ES narės įgytų daugiau laisvės ir galėtų lanksčiau priimti sprendimą, atsižvelgdamos į vietos, regionų ir nacionalinius ypatumus.

Mūsų šalis GMO auginimo klausimais laikosi ir toliau ketina laikytis ypač atsargios pozicijos. Pasak Laimučio Budrio, ligi šiol Lietuvoje nebuvo išduotas nei vienas leidimas išleisti GMO į aplinką. Europos Sąjungoje šiuo metu galima auginti dvi genetiškai modifikuotas kultūras – kukurūzus (juos leista auginti komerciniais tikslais 1998 m.) ir krakmolingąsias bulves „Amflora“ (jas leista auginti nuo šių metų kovo). Lietuvoje jokios GMO kultūros neauginamos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...