2010 Spalio 29

Internetas

Lietuva pirmauja pagal šviesiolaidinį ryšį

veidas.lt

Lietuva toliau pirmauja Europoje pagal šviesiolaidinį ryšį naudojančių namų ūkių dalį. Tai skelbia „FTTH Council Europe“ duomenys.

Lietuva išlieka reitingo viršuje ir lenkia tokias šviesiolaidinio ryšio namų ūkių rinkas kaip Švedijos ir Norvegijos. Atkreiptinas dėmesys, kad iš penkių pirmaujančių valstybių trys yra Europos Sąjungos naujosios narės: Lietuva, Slovėnija ir Slovakija.

„Į reitingą įtraukus Rumuniją, Bulgarijai ir Lietuvai darant tokią greitą pažangą, o kitose trijose valstybėse (Slovėnijoje, Estijoje ir Latvijoje) skverbčiai didėjant daugiau nei 1 proc., naujosios valstybės narės pirmauja pagal šviesiolaidinį ryšį naudojančių namų ūkių dalį Europoje“, – sako Chrisas Holdenas, „FTTH Council Europe“ prezidentas. „Jei įtrauktume Rusiją, šiandien dauguma privačių šviesolaidinio/plačiajuosčio ryšio abonentų yra Rytų Europoje“.

Rytinėje Europos dalyje klestinčios plačiajuosčio ryšio rinkos dėka šviesolaidinio ryšio linijų galutinių paslaugų gavėjų skaičius Europoje, įskaitant ir Rusiją, per pastaruosius šešis mėnesius padidėjo net 22 procentais.

Bendras šviesolaidinio ryšio paslaugų gavėjų skaičius Europoje pasiekė 3,2 mln. (beveik 4,5 mln., įskaitant Rusiją). Vykstant tolesnei tinklo plėtrai šviesolaidinio ryšio linijos pasiekia vis daugiau vartotojų. Šiandien šviesolaidinio ir plačiajuosčio ryšio linijos yra nutiestos iki 18 mln. namų ūkių Europoje (daugiau kaip 26 mln., įskaitant Rusiją), o augimas pirmajame 2010 m. pusmetyje sudarė daugiau nei 6 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...