2012 Birželio 18

Lietuva pernai renovavo “net” 85 daugiabučius namus

veidas.lt


Pernai Lietuvoje renovuoti vos 85 daugiabučiai namai iš numatytų dviejų tūkstančių, o iš viso iki šios dienos šalyje, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros duomenimis, renovuoti 442 daugiabučiai gyvenamieji namai, dar 750 renovuoti tik iš dalies.

Tik du namai – Plungėje ir Kretingoje – baigti modernizuoti pagal 2009-aisiais įdiegtą JESSICA finansavimo modelį, ne itin noriai naudojamasi ir kitomis renovacijos kompensavimo priemonėmis.Vis dėlto įvairiose savivaldybėse daugiabučių renovavimo rezultatai labai skiriasi. Pavyzdžiui, Ignalina – viena iš 14 savivaldybių, kurios suspėjo su pirmąja daugiabučių renovacijos banga ir pasinaudojo galimybe pagal specialią programą gyventojams kompensuoti net iki 85 proc. namo renovavimo išlaidų. “Ignalinos gyventojams tereikėjo sumokėti tiek, kiek kainuoja senus medinius langus pasikeisti į plastikinius, o juk darbų padaryta kur kas daugiau – apšiltintos sienos, pakeisti vamzdynai, atlikti apdailos darbai”, – vardija Ignalinos meras Bronis Ropė.Iš viso pagal šią programą šį lapkritį bus baigta renovuoti 18 proc. visų Ignalinos daugiabučių, dar apie 60 proc. daugiabučių renovaciją planuojama pradėti kitais metais. Tai vieni geriausių renovacijos rodiklių, kuriais Ignalina susilygino su aktyviausiai renovaciją vykdančiomis savivaldybėmis – Panevėžio, Tauragės, Klaipėdos, Alytaus ir Plungės.B.Ropė pabrėžia, kad renovacijos darbų sėkmę lėmė ne tik savivaldybės iniciatyva, bet ir teigiamas gyventojų požiūris. Aiškindamas priežastis, kodėl renovacija tokia vangi kitose Lietuvos savivaldybėse, B.Ropė nurodo, jog kai kur tūksta gyventojų motyvacijos, kai kur nėra iniciatorių, dar kitur sukurta gyventojams nepriimtina renovavimo sistema, nors pasinaudojus paramos fondais galima susigrąžinti iki 30 proc., o pagal kai kurias programas – net iki 85 proc. namo renovavimo išlaidų.Beje, tarpusavyje skiriasi ne tik finansavimo programos, bet ir pasirinkti renovacijos įgyvendinimo modeliai. Pavyzdžiui, Ignalinoje planuojama pasinaudoti Lenkijos patirtimi ir neprimesti gyventojams prievolės patiems tiesiogiai skolintis iš bankų. Iš jų geromis sąlygomis skolintis ketina savivaldybė, o vėliau per 10–15 metų susigrąžinti šiuos pinigus iš gyventojų, kiekvieną mėnesį įtraukiant po nedidelę sumą į butų savininkų sąskaitas.O juk tokių daugiabučių renovavimo skatinimo programų niekas netrukdo taikyti ir kitoms savivaldybėms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Bronius Dzūkas Bronius Dzūkas rašo:

    Ar Bronius kada nors parašė melo???O nekados….
    No 2012 spalio,kas antras žmogūs,bėgs iš Euro-Lietuvos,nės čia gyvenimas bus ubagiškas.
    1-Brangs,dujos 22%,šildymas iki 30%,kitos paslaugos,vanduo10-20% .
    2-Be mašinos,reiks pestutė vaiksčiuot,nės viėšasis transportas bus nerealiom kainom.
    3-Butai nupigs iki 40 procentų,ir emigramtams reiks nuomotis užsiėnije.(Už mūsu lušnas,tėn nęipirksį),,,,,,,,,,,,
    PS:
    Ir butų nuoma nupigs iki paskutinio grašio


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...