2011 Birželio 02

Lietuva pasidalys eurointegracine patirtimi su Ukraina

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį priėmusi Ukrainos Respublikos ambasadoriaus Valerijaus Žovtenkos skiriamuosius raštus, pabrėžia, kad Lietuva yra visados pasirengusi pasidalyti savo eurointegracine patirtimi tiek, kiek to norės Ukraina.

“Atvirumas, dialogas ir bendradarbiavimas yra svarbiausia plėtojant glaudžius santykius su Europa. Lietuva yra ir bus gera Ukrainos partnerė šioje srityje”, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, Ukrainos eurointegracinė sėkmė labai priklauso nuo šios šalies įvaizdžio Europoje, kuris formuojamas pagal demokratijos, žmogaus teisių, spaudos laisvės situaciją. Prezidentė taip pat paragino Ukrainą aktyviai įgyvendinti vidaus reformas, kurios yra gyvybiškai svarbios pačiai valstybei ir jos žmonėms.

59 metų V. Žovtenka yra šeštasis Ukrainos ambasadorius Lietuvoje. Nuo 1998 iki 2004 m. diplomatas ėjo prekybinės-ekonominės misijos vadovo ir laikinojo reikalų patikėtinio pareigas Ukrainos ambasadoje Latvijos Respublikoje. Nuo 2004 m. septynerius metus dirbo Ukrainos Užsienio reikalų ministerijoje. Prieš paskiriamas į Vilnių, V. Žovtenka ėjo Ukrainos URM teritorinio departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...