2011 Sausio 13

Politika

Lietuva padarė neįmanomus dalykus

veidas.lt

Jungtinių Valstijų senatorius, Baltijos sambūrio JAV Kongrese pirmininkas Richardas Durbinas (Ričardas Durbinas) sako, kad Lietuvos dvidešimtmečio pasiekimai atrodo kaip neįmanomas dalykas.

“Per 20 metų Lietuva padarė neįmanomus dalykus. Jūs džiaugiatės savo laisve, Jūs dabar turite demokratiją, Jūs pasipriešinote diktatūrai, Jūs turite įstatymų viršenybę”, – ketvirtadienį kalbėdamas per iškilmingą Sausio 13-osios minėjimą Seime dėstė R.Durbinas.

“Lietuva pirmininkavo Demokratijų bendrijai, pirmininkauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo tarnybai, Jūs esate visavertė ir visateisė Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų narė. Dar daugiau, Lietuva yra užtikrina stabilumą ir taiką ne tik čia, bet ir visame pasaulyje”, – kalbėjo lietuvių kilmės senatorius.

Jo vertinimu, Lietuva, būdama tarptautinių organizacijų nare, padarė daugiau negu didelės šalys – tai, R.Durbino teigimu, pastebėta JAV ir visame pasaulyje.

R.Durbinas dėstė, kad JAV padėjo Lietuvai “atsikratyti sovietų okupacijos jungo” ir yra pasiruošusi padėti ateityje.

“Iš tikrųjų, jeigu Jūs dar kartą kreipsitės į mus pagalbos, mes esame ir būsime pasirengę Jums padėti. Mes norime būti tikri, kad Baltijos šalių nepriklausomybė būtų tvirta, mes norime, kad Sausio 13-oji niekada daugiau nesikartotų”, – kalbėjo senatorius.

Jo teigimu, Jungtinės Valstijos taip pat nori, kad Lietuva būtų energetiškai nepriklausoma ir galėtų turėti branduolinę energetiką.

“Mes sustiprinsime dar labiau savo ryšius grįsdami abipuse nauda ir pasitikėjimu, mes būtinai konstruktyviai kovosime su visais priešais. Visos šalys, didelės ir mažos, juk turi teisę būti laisvos. Jungtinės Valstijos niekada nepateisins tokio dalyko, kad didžioji valstybė galėtų dominuoti arba laikyti kitą mažesnę valstybę savo šešėlyje. Kiekviena tauta turi teisę spręsti dėl savo likimo”, – dėstė senatorius.

Emocingoje kalboje senatorius komplimentų išsakė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui, europarlamentarui Vytautui Landsbergiui.

“Jūs esate tas profesorius, kuris sugebėjo rasti reikalingą muziką, įkvėpusią Lietuvos nepriklausomybę”, – teigė senatorius ir pabrėžė, kad labai juo didžiuojasi.

R.Durbinas, be kita ko, dėkojo Lietuvos vadovams už platų požiūrį.

“Lietuva yra pažymėjusi, kad šiais metais ketinama prisiminti Holokausto aukas, ir aš dėkoju ir ponui Valdui Adamkui, ir Lietuvos prezidentei, ir kitiems Lietuvos vadovams už tai, kad matoma taip plačiai”, – kalbėjo jis.

Seimas 2011-uosius yra paskelbęs Holokausto aukų atminties Lietuvoje metais.

Senatorius Seimo salėje taip pat parodė spaudos draudimo laikotarpiu spausdintą lietuvišką maldaknygę, kurią išvykdama iš Lietuvos su savimi pasiėmė jo močiutė.

“Šeima saugojo ją daugiau kaip šimtą metų. Lietuvoje per tą laiką buvo nacių ir sovietų okupacija, šiandien savo mamos vardu noriu pasakyti, kad atvežu šią maldaknygę į gimtinę ir lenkiu galvas prieš Sausio 13-osios aukas”, – emocingai kalbėjo senatorius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...