2011 Sausio 11

Lietuva neketina registruoti automobilių su vairu dešinėje pusėje

veidas.lt

Lietuva ir toliau neketina registruoti automobilių su vairu dešinėje pusėje. Apie tai Susisiekimo ministerija pranešė Europos Komisijai.

Lietuvos manymu, Europos Komisija neteisingai kelia klausimą dėl draudimo naudoti tokias transporto priemones, rašoma ministerijos pranešime.

“Lietuvoje galiojančio draudimo registruoti transporto priemones su vairu dešinėje pusėje tikslas – užtikrinti automobilio vairuotojo ir aplinkinių saugą. Daug tokių transporto priemonių Lietuvos keliuose neišvengiamai pablogintų situaciją”, – pranešime sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Europos Komisijai adresuotame laiške rašoma, kad šalies keliai, pavyzdžiui, autobusų stotelės, pritaikytos tik eismui dešine kelio puse. Be to, automobiliai su vairu dešinėje pusėje padidintų susidūrimų tikimybę.

Tyrimai parodė, kad eismo įvykio rizika tokiais atvejais būtų 30-40 proc. didesnė.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, 2007-2010 metais iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą buvo importuoti 9066 automobiliai, iš jų apie 95 proc. buvo su vairu dešinėje pusėje. Jie buvo perdaryti ir tik tuomet registruoti Lietuvoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...