2011 Birželio 06

Lietuva nedalyvaus propagandiniuose Baltarusijos žaidimuose

veidas.lt

BFL

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovai pareiškė, kad Vilnius nedalyvaus propagandiniuose žaidimuose dėl Visagino atominės elektrinės (AE) ir pabrėžė, kad Baltarusijai į klausimus dėl šios jėgainės poveikio aplinkai vertinimo buvo atsakyta.

“Tai jau darosi nuobodu. Apie tai yra informuota Tarptautinė atominės energetikos agentūra, tarptautinė bendruomenė Briuselyje. Jiems klausimų nekyla”, – pirmadienį sakė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, komentuodamas žurnalistų pastabą, kad Baltarusija teigia negavusi visų atsakymų iš Lietuvos dėl Visagino AE.

URM Ekonominio saugumo politikos departamento direktorė Gitana Grigaitytė pabrėžė, kad planuojamos Lietuvos branduolinės jėgainės poveikio aplinkai vertinimas atliktas prieš dvejus metus ir visi su juo susiję Baltarusijos klausimai atsakyti.

“Susirašinėjimas vyksta jau porą metų. Esame nemažai parašę ir klausimų jiems atsakę. Nėra konstruktyvu šitą dialogą perkelti į spaudą ir aiškintis per spaudą”, – teigė diplomatė.

“Lietuva šituose propagandiniuose žaidimuose tikrai nedalyvaus”, – reziumavo A. Ažubalis.

Portalas news.tut.by. praėjusią savaitę cituodamas Baltarusijos gamtinių išteklių ir aplinkosaugos ministro pavaduotojo Vitalijaus Kuliko pasirašytą atvirą laišką paskelbė, kad Lietuva ignoruoja baltarusių klausimus, susijusius su pasirengimo statyti atominę elektrinę Visagine.

Laiške be kita ko teigiama, kad ignoruojami klausimai, liečiantys “Visagino AE statybą šalia valstybės sienos, kadangi dalis Baltarusijos teritorijos patenka į sanitarinę apsaugos zoną ir negali būti panaudota ūkiniais tikslais”.

Naują atominę jėgainę Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija ketina statyti šalia nebeveikiančios Ignalinos atominės elektrinės šiaurės rytų Lietuvoje – ji galutinai uždaryta 2009-ųjų pabaigoje. Siekiama, kad nauja AE Visagine pradėtų veikti 2020 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...