2011 Birželio 01

Lietuva neatsikrato Europos automobilių sąvartyno statuso

veidas.lt

BFL

Lietuva ir toliau neatsikrato Europos automobilių sąvartyno statuso – pernai metų duomenimis, labiausiai (daugiau nei 60 proc. visų parduotų mašinų)buvo perkamos nuo 11 iki 20 metų senumo transporto priemonės, o meistrai atgaivina ir tokias mašinas, kurios po avarijų Europoje pripažintos pavojingomis atliekomis.

Skirtingai nei naujų automobilių pardavėjai, prekiautojai ne pirmos jaunystės mašinomis priežasčių švęsti krizės pabaigą turi kur kas daugiau, trečiadienį rašo dienraštis “Vilniaus diena”.

Skelbimų portalo autoplius.lt administratorių išanalizuota praėjusių metų sandorių statistika liudija, kad nenaujų mašinų rinka pakilo iš griuvėsių. 2010-aisiais mūsų šalyje sudarytos 359 tūkst. lengvųjų automobilių pirkimo-pardavimo sutartys, arba 22 proc. daugiau nei užpernai.

Bendra šiame versle besisukančių pinigų suma – maždaug 3,6 mlrd. litų.

Valstybės įmonės “Regitra” tvarkomame transporto registre įrašų apie lengvuosius keleivinius automobilius skaičius vėl priartėjo prie 1,8 mln. Vadinasi, nuosavus automobilius Lietuvoje turi visi, pradedant septintokais.

Techninės apžiūros įmonių asociacijos “Transeksta” duomenimis, šiuo metu galiojančius techninės apžiūros talonus turi maždaug apie 1,36 mln. lengvųjų automobilių, bet tikėtina, kad realiai miestų ir miestelių gatvėmis važinėja apie 1,5 mln. mašinų.

Taigi mūsų šalis automobilizacijos lygiu jau pralenkė statistinį Europos vidurkį: 1000 gyventojų tenka 450 mašinų, skirtumas tik tas, kad Lietuvos automobilių parkas yra beviltiškai senas. Neatsitiktinai vidutinė Lietuvos rinkoje parduodamo-nuperkamo automobilio kaina, autoplius.lt skaičiavimais, 2010 metais buvo tik truputį didesnė nei 10,1 tūkst. litų.

Pernai šalyje buvo užregistruotos 7 467 naujos mašinos ir 15 3786 automobiliai, nauji buvę prieš gerą dešimtmetį (vidutinis 2010-aisiais įvežtų ir įregistruotų automobilių amžius – 12-13 metų).

Lietuvos autoverslininkų asociacijos prezidentas Petras Ignotas tokį solidų mūsiškio transporto parko amžių laiko dviguba problema: “Visų pirma mašinų amžius ir techninė būklė tiesiogiai susiję su eismo saugumu ir žmonių gyvybe. Šias sąsajas pripažinę valdžios vyrai dar 2003 metais pritarė mūsų asociacijos ekspertų parengtoms automobilių parko atnaujinimo programoms. Deja, vėliau nebuvo įgyvendintas nė vienas minėtos programos punktas”, – apgailestauja P. Ignotas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. vo vo rašo:

  Burbulai kyla ir sprogsta,kaip ir sis straipsnis…Kokios pajamos, tokios ir masinos.Viskas normalu.

 2. asd asd rašo:

  100% uzsakomas straipsnis. Retai kada gali isgirsti auto ivyki, kurio priezastis butu techniskai netvarkingas, senas, nusidevejes automobilis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...