2010 Liepos 16

The Economist

Lietuva bando sutvarkyti valstybės įmones

veidas.lt

Įtakingas britų leidinys “The Economist” komentuoja trečiadienį Vyriausybės paskelbtą Lietuvos valstybės valdomo komercinio naudojimo turto metinę apžvalgą ir patvirtintas naujas valstybės įmonių skaidrumo gaires.

Straipsnyje “Rytų Europos valstybės valdomose įmonėse dažna netvarka – Lietuva bando jas pertvarkyti” rašoma: “Pažvelkite į bet kurios tarp Baltijos ir Juodosios jūrų esančių valstybių politikos gelmes ir netruksite pamatyti keistas valstybės įmonių, pareigūnų ir politikų sąsajas. Jos dažniausiai išvengia viešo nagrinėjimo dar ir dėl to, kad įvairaus plauko politikai yra linkę pasinaudoti valstybės įmonių dosnumu”.

“The Economist” pažymi, kad Lietuvos Vyriausybė vykdo itin nepopuliarią mokesčių didinimo ir išlaidų mažinimo politiką, o dabar ėmėsi darbo, kurį retai kas bando daryti – sutvarkyti valstybinių įmonių valdymą.

Lietuvos Vyriausybės paskelbta ataskaita rodo, kad 2009 m. pabaigoje valstybės turto energetikos, transporto ir žemės ūkio srityse vertė siekė 18 mlrd. litų (6,6 mlrd. eurų), tačiau iš jo gauti dividendai sudarė tik 45 mln. litų. Konkrečiu apleisto valstybės turto valdymo pavyzdžiu britų leidinys nurodo miškininkystę.

Pasak “The Economist”, vien tik problemos identifikavimas išprovokuos panašias ataskaitas kitose šalyse. Kartu, tvarkant valstybinį sektorių, Lietuvos Vyriausybei reikės įveikti pačiais galingiausias interesų grupes. “Dvidešimt metų jos žlugdė visus bandymus įvesti viešą kontrolę ir koknkurencinį spaudimą savo patogiai sutvarkytiems verslams, todėl Vyriausybei su gležna dauguma parlamente bus nelengva”, – rašo “The Economist”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Saulius Saulius rašo:

    My god. Tokia aktuali tema ir jokio autorių komentaro. Ar bijote kad i Landsbergio daržą bus akmenėlis mestas?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...