2010 Birželio 10

Europos Sąjunga

Lietuva jungtųsi prie planuojamos Europos energijos bendrijos

veidas.lt

Lietuva jungtųsi prie planuojamos Europos energijos bendrijos, ir tikisi, kad ji apims visas Europos Sąjungos (ES) šalis bei nepadalys žemyno, sako Seimo vicepirmininkas, Europos reikalų komiteto vadovas Česlovas Vytautas Stankevičius.

Politikas pabrėžė, kad iki šiol nėra aišku, kaip gali būti įgyvendinta Europos Parlamento pirmininko Jerzy Buzeko (Ježio Buzeko) ir buvusio Europos Komisijos vadovo Jacques Delors (Žako Deloro) iškelta iniciatyva.

Viena iš galimybių, kurią Lietuva vertina atsargiai, yra glaudesnio bendradarbiavimo mechanizmas – tokiu atveju prie iniciatyvos prisidėtų nebūtinai visos, bet ne mažiau nei devynios ES šalys narės.

“Dėl “dviejų greičių” Europos nuogąstavimų yra. Kai kas siūlo Šengeno erdvės pavyzdį. Tačiau mes nenorime, kad būtų “dviejų greičių” Europa, esame prieš Europos suskaldymą, todėl esame už visos ES įtraukimą”, – BNS sakė Č.V.Stankevičius.

Politikas šią savaitę dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Briuselyje, kur aptartos galimybės steigti Europos energijos bendriją.

“Pasakiau, kad Lietuva bus tarp šalių, kurios pradės tą daryti. Manau, kad reikia politinės valios, o formą rasime”, – sakė Č.V.Stankevičius.

Teisės ekspertai sako, kad kita galimybė yra keisti esančias ES sutartis arba sudaryti naują Europos energijos sutartį.

Č.V.Stankevičius naujos sutarties galimybę sakė vertinantis skeptiškai, ypač prisiminus sunkumus, kurie buvo siekiant Lisabonos sutarties įsigaliojimo.

“Galimybes pasiekti naują sutartį vertinu skeptiškai, gali būti nauji vyriausybių susitarimai”, – sakė Č.V.Stankevičius.

Europos Parlamento pirmininkas J.Buzekas kartu su žinomu prancūzų politiku Ž.Delorsu neseniai pareiškė, kad kitame Europos integracijos istorijos etape turi būti sukurta Europos energijos bendrija, kuri vykdytų tvirtą ir veiksmingą bendrą energetikos politiką.

Pasak jų, įgyvendinant Europos projektą didžiausius žingsnius gali ir, jei reikia, iš pradžių turi žengti branduolį sudarančios ryžtingos valstybės narės, kurios gali siekti pažangos, naudodamosi nuostatomis dėl glaudesnio bendradarbiavimo.

Lietuvos vadovai nuolat pabrėžia, kad po šešerių narystės Europos Sąjungoje metų valstybė lieka izoliuota energetiškai, nes su likusia Europa nėra elektros ir dujų jungčių.

“Lietuva pritaria tikslams, kad būtų sukurta tikrai veikianti bendra rinka, o išorės santykiuose su energijos tiekėjais būtų kalbama vienu balsu. Dabar to dar nėra”, – BNS sakė Č.V.Stankevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...