2010 Balandžio 20

SODRA

LiCS siūlo kitokią SODROS reformą

veidas.lt

Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija, susipažinusi su Vyriausybės darbo grupės parengta Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos koncepcija, teigia, kad siūlomi sprendimai nėra pakankami ir siūlo savo koncepciją.

Sprendimai būtini, nes jau pirmąjį šių metų ketvirtį “Sodros” deficitas siekia beveik milijoną litų.

„Reformos mastai, sudėtingumas ir vykdymo laikotarpis reikalauja visų politinių partijų ir socialinių partnerių diskusijų ir sutarimo. Atsakomybė dabarties ir ateities pensininkams mus įpareigoja neapsiriboti vien kosmetiniais Sodros sistemos pataisymais. Todėl kviečiu visus atsisakyti vienadienio politikavimo ir atsakingai spręsti esminę artimos ateities problemą“, – teigia Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Artūras Melianas.

Liberalų ir centro frakcija teigia, kad dėl nuolatinio gyventojų Lietuvoje mažėjimo ir visuomenės senėjimo reikia pradėti esminę valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos reformą. Atsižvelgdama į tai, LiCS parengė alternatyvų Sodros pertvarkos koncepcijos variantą.

Liberalų ir centro sąjunga siūlo socialinio draudimo įmokų dydį „pririšti“ prie draudžiamųjų pajamų ir ekonominės situacijos. Anot LiCS, tai neleistų politikams priimti neatsakingų sprendimų prieš rinkimus.

Siekiant apsisaugoti ateityje nuo krizinių situacijų, siūloma sukurti Fondo rezervą ir skirti 1 procentą nuo Sodros pajamų ir numatyti kompensacijas iš Valstybės biudžeto. Taip pat koncepcijoje siūloma skatinti papildomai draustis kaupiamajai pensijai bei susieti Pensijų fondų valdytojų pajamas su šių fondų veiklos rezultatais.

Siūloma palaipsniui atsisakyti visų valstybinių pensijų, užtikrinant Valstybės įsipareigojimus statutiniams tarnautojams. Privilegijuotas pensijas siūloma nedelsiant panaikinti. Koncepcija numato atsisakyti nedraudiminių išmokų ir funkcijų finansavimo iš Sodros fondo ir pradėti taikyti asmeninių sąskaitų modelį, leidžiantį ateityje pereiti prie pažangesnės kaupiamosios sistemos.

Projekte siūloma neskubėti didinti pensinio amžiaus ir suteikti galimybę dirbti antrus metus esantiems motinystės/tėvystės atostogose.

Galite susipažinti su visu koncepcijos variantu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...