2011 Balandžio 16

Konfliktas Libijoje

Libijos vyriausybinės pajėgos bombarduoja Misratą

veidas.lt

Libijos lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) lojalios pajėgos šeštadienį į Misratą paleido mažiausiai 100 raketų “Grad”, pranešė sukilėlių atstovas.

Apsiausta Misrata, kurią vis dar kontroliuoja sukilėliai, intensyviai bombarduojama jau trečią dieną.

“Šį rytą jie paleido raketas “Grad” į vieną pramoninį rajoną; buvo paleista mažiausiai šimtas raketų. Apie aukas nepranešama”, – telefonu žurnalistams sakė Abdelbassetas Abu Mzereiqas (Abdelbasetas Abu Mzereikas).

Misrata yra vienintelis sukilėlių bastionas Libijos vakaruose. Vyriausybinės pajėgos Misratą apsupo po to, kai ji drauge su kitais miestais vasario viduryje sukilo prieš keturis dešimtmečius trunkantį M.Kadhafi valdymą.

Penktadienį Misratoje nukrito daugiau kaip 100 raketų, ir sukilėliai pranešė, kad vyriausybinės pajėgos pasiekė miesto centrą.

Vėlai penktadienį vakare pagalbos laivas beveik 1,2 tūkst. iš Misratos evakuotų žmonių atplukdė į Libijos rytuose esantį Bengazį, tačiau tai tik maža grupelė tų, kurie nori, bet negali pasitraukti, sakė Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) pareigūnas, taip pat plaukęs tuo graikų laivu.

Iš Misratos reikia evakuoti dar tikriausiai 8-10 tūkst. žmonių, sakė IOM pagalbos koordinatorius Jeremy Haslamas (Džeremis Haslamas). Dėl nesiliaujančio bombardavimo neįmanoma patekti į daugelį Misratos rajonų, nurodė jis.

NATO šeštadienį surengė antskrydžius prieš Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) gimtąjį miestą, pranešė valstybinė naujienų agentūra JANA.

“Agresoriaus kolonizatorių kryžininkų” reidų taikinys buvo Sirtas, centriniame pakrantės regione esantis miestas, kuriame gyvena maždaug 120 tūkst. žmonių, nurodė agentūra.

Sirtas yra maždaug 600 km į rytus nuo sostinės Tripolio.

JANA pranešime detalių apie taikinius nepateikiama.

Iš NATO karo lėktuvų Sirtui buvo smogta ir penktadienį.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...