2011 Kovo 21

Libija

Libijos sukilėliai džiaugiasi koalicijos pajėgų antskrydžiais ir pasiryžę užimti Tripolį

veidas.lt

Libijos sukilėliai, galėję atsikvėpti per užsienio pajėgų surengtus antskrydžius, pirmadienį pareiškė sieksią užimti šalies sostinę Tripolį ir nuversti Muamarą Kadhafi (Muamarą Kadafį).

Jie sveikina tarptautines pastangas ir veiksmus, bet sako nenorį, jog užsienio sausumos pajėgos imtų veikti šalies teritorijoje.

Vienas sukilėlių Bengazyje įsteigtos Nacionalinės tarybos narių neigė galimybę derėtis su M.Kadhafi.

“Laimei, nes dabar esame nugalėtojai, – sakė per spaudos konferenciją Abedas al-Hafeezas Ghoga (Abedas Hafizas Ghoga). – Kadhafi režimo užgniaužimas reiškia, kad mes greitai pamatysime revoliucijos vaisius. Greit ateis laikas, kai režimas žlugs”.

Tuo tarpu iš Oslo pranešama, kad Norvegijos Karinės oro pajėgos, gynybos ministrės Grete Faremo (Gretės Faremo) sprendimu, pirmadienį nutraukė šešių naikintuvų F-16 misiją Libijoje ir sugrąžino juos namo.

Pasak ministrės, toks norvegų valdžios sprendimas susijęs su neaiškumais, kas vadovauja operacijoms.

Anksčiau pirmadienį Prancūzijos UR ministras Alainas Juppe (Alenas Žiupė) pareiškė, kad “dabar kišimąsi koordinuoja Vašingtonas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Prancūzija ir Didžiąja Britanija”.

JAV generolas Carteris Hamas (Karteris Hamas), vadovaujantis Libijos operacijai, pažymėjo, kad šia operacija siekiama apginti civilius asmenis, o ne palaikyti opoziciją, pranešama BBC tinklalapyje.

Generolas paskelbė apie neskraidymo zonos virš Libijos išplėtimą, kad būtų galima teikti humanitarinę pagalbą jos gyventojams. Jis patvirtino, kad Libijos žemėje nėra koalicijos pajėgų karių.

Vadas pranešė, kad Libijos oro erdvėje nuo pirmadienio patruliavo nuo 70 iki 80 lėktuvų, neleisdami pakilti Libijos aviacijai.

Pasak jo, žmonės Tripolyje ir kituose šalies vakarų miestuose pasirengę sukilti prieš M.Kadhafi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...